FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2021

З 04.10 карантин – учні переходять онлайн

З 04.10 карантин – учні переходять онлайн

З 04.10 карантин – учні та більшість студентів переходять на дистанційне навчання
У зв’язку із різким погіршенням епідемічної ситуації із захворювання на Covid-19 у місті Києві, вчителям, директорам, деканам і завідувачам кафедр підготуватись до МОЖЛИВОГО переходу на дистанційну форму навчання. Викладачам максимально можливо проводити лабораторні заняття, видати завдання для розрахункових і курсових робіт тощо, сформувати групи в Teams та соціальних мережах для повноцінного переходу на навчання в дистанційному режимі при подальшому погіршенні епідемічної ситуації.
В сучасному світі інформаційні технології використовуються у всіх сферах життя людини, освіта не є виключенням. Дистанційна освіта дозволяє поглянути на процес отримання освіти по-новому.
Політика українського уряду у сфері освіти та науки спрямована на покращення суспільного та індивідуального добробуту, процвітання та якості життя громадян. Очевидним є той факт, що на сьогодні освіта не відповідає сучасним вимогам суспільства, потребам економіки, світовим тенденціям. Саме тому відбувається системна трансформація всіх рівнів освіти, яка покликана перетворити українську освіту на інноваційне середовище, що дозволить учням освоїти ключові компетенції, які вплинуть на соціально-економічний та інноваційний розвиток держави.
В новому законі про освіту вперше закріплюється поняття про домашню форму навчання та, так звану, індивідуальну освітню траекторію.
Ще декілька років тому такі поняття як «дистанційна освіта», «заочна освіта» та практично не розділялись. Проте, сьогодні дистанційна освіта довела свою важливість. Наразі дистанційна форма навчання дає можливість створювати ефективно функціонуючу систему безперервної освіти, безперешкодного обміну інформацією, незалежно від часу та територіального розташування. Крім того, система дистанційної освіти дає рівні можливості всім людям незалежно від соціального стану, місця проживання отримати якісну освіту.
Онлайн-освіта допомагає організувати гнучкий графік навчання дітей з рядом особливих індивідуальних потреб, а також учнів, які поглиблено навчаються поза школою та виявили бажання навчатись вдома. Школяр, який навчається дистанційно має два рази на рік здавати семестровий контроль.
Також, вперше на законодавчому рівні встановлюється право учнів «на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів навчання». Відтепер результати навчання дитини будуть повідомляти під час індивідуальних зустрічей, а не на загальних батьківських зборах.
Онлайн-школа для дітей це повноцінна альтернатива традиційному навчанню. Освітній процес формується на основі державної програми, а після її успішного закінчення дитина отримує свідоцтво про освіту державного зразка.
Дистанційна форма навчання має ряд переваг та недоліків:
– дозволяє розкрити навіть сором’язливих дітей, які не люблять надмірної уваги;
– забезпечує можливість вивчати матеріали в будь-якому місці, де є доступ до інтернету;
– дає школяру більше вільного часу, адже не потрібно витрачати час на дорогу;
– після закінчення навчального закладу дитина отримує документи державного зразка;
– забезпечує якісну наочну демонстрацію навчального матеріалу.
Існує велика кількість шкіл для дистанційного навчання, але не всі з них дають якісну освіту дітям. Саме тому дуже важливо підібрати онлайн-школу, яка буде відповідати ряду критеріїв та не буде створювати загроз для отримання знань.
Спеціалісти онлайн-школи «First Online Creative Ukrainian School» підготували декілька порад, які допоможуть обрати онлайн-школу:
1. Наявність ліцензії (документу, який дає право організації здійснювати освітню діяльність).
2. Викладацький склад. Хороший вчитель – половина успіху. Переконайтесь, що в школі викладають кваліфіковані професіонали.
3. Проведення атестації. Якщо дитина планує навчатись онлайн, актуальними будуть проміжні та підсумкові атестації. Для здачі атестації необхідно прикріпитись до акредитованої школи.
4. Відгуки. Одним з найефективніших варіантів зрозуміти, яку онлайн-школу обрати – ознайомитись з її репутацією, почитати, що про них пишуть учні та батьки.
5. Інтерфейс платформи. У дистанційній освіті сайт та освітня платформа обраної онлайн-школи дуже важливі, адже практично все навчання дитини буде проходити саме там.
6. Клієнтоорієнтованість. У Вас можуть виникнути питання щодо використання платформи, виконання домашнього завдання тощо. Вони повинні вирішуватись швидко та оперативно.
7. Додаткові фішки. Школа повинна піклуватись про дружню атмосферу серед учнів.
8. Результати учнів. Об’єктивно оцінити якість освіти за статистикою результатів ДПА та ЗНО.
Об’єктивно під час вибору онлайн-школи враховувати декілька критеріїв одночасно.
Бажаємо успіхів у виборі онлайн-школи!