FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Серпень
2021

YouTube заблокував канал Sky News Australia на тиждень через дезінформацію про Covid

YouTube заборонив Sky News Australia завантажувати новий контент на тиждень, заявивши, що порушив правила поширення дезінформації про Covid-19.
Він оголосив «страйк» у відповідності зі своєю політикою трьох ударів, останній з яких означає повне видалення.
YouTube не вказав на конкретні елементи, але заявив, що виступає проти матеріалів, які «можуть завдати реальної шкоди».
Цифровий редактор телеканалу назвав це рішення тривожною атакою на здатність вільно мислити.
Sky News Australia належить дочірній компанії News Corp Руперта Мердока і має 1,85 мільйона підписників на YouTube. Заборона може вплинути на потік доходів від Google.
У заяві YouTube говориться, що у нього є «чіткі і встановлені правила медичної дезінформації про Covid-19, засновані на рекомендаціях місцевих і глобальних органів охорони здоров’я».
Прес-секретар повідомив Guardian, що він «не дозволяє контент, який заперечує існування Covid-19» або закликає людей «використовувати гідроксихлорохін або івермектин для лікування або запобігання вірусу». Жоден з них не виявився ефективним проти Covid.
За словами прес-секретаря, відео, що розглядаються “не забезпечують достатнього контексту”.
Sky News Australia повідомила, що знайшла старі відео, що не відповідають політиці YouTube, і серйозно поставилася до свого «зобов’язанням відповідати очікуванням редакції і спільноти».
Але він заперечував, що хто-небудь з його господарів коли-небудь заперечував існування Covid-19.
Мільйони австралійців в даний час знаходяться в ізоляції, щоб запобігти поширенню інфекційного варіанти Дельта, в той час як менше 15% населення повністю вакциновані.
Коментарі ветерана Sky-ведучого Алана Джонса викликали дебати в Австралії.
В одній з трансляцій від 12 липня з депутатом Крейгом Келлі обидва чоловіки заявили, що «Дельта» не так небезпечна, як оригінал, і вакцини тут не допоможуть.
Сайт Sky News вибачився.
Сіднейський радіоведучий Рей Хедлі сказав, що виступи Джонса «дозволили теоретикам змови … отримати підтримку меншості, яка вважає вірус не більше ніж дозою грипу».
Австралійська газета Daily Telegraph минулого тижня закінчила колонку, яку Джонс написав для неї.
У статті на веб-сайті Sky News Australia цифровий редактор Джек Хоутон сказав, що, якщо розмова про політику Австралії щодо Covid-19 буде задушена, «наші політичні лідери будуть вільні діяти з недоторканністю, без виправдання і відсутністю достатнього контролю з боку громадськості» .
За останні два роки YouTube випустив десятки заборон, кілька з яких – через Covid, але більшість за розпалювання ненависті.