FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Євросоюз зможе подолати продовольчу та енергетичну кризи завдяки тіснішій інтеграції – прем'єр Італії

Брюссель. 3 травня. ІНТЕРФАКС – Події в Україні здатні спричинити продовольчу та загострюють енергетичну кризу, врегулювання яких Євросоюз може забезпечити у процесі посилення інтеграції, заявив глава уряду Італії Маріо Драґі.

Виступаючи у вівторок на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі, він заявив, що події в Україні спричинили "нестабільність функціонування ланцюгів постачання у світовому масштабі та породили волатильність цін на сировину та енергію".

Внаслідок цього постраждав експорт продовольства з України до ЄС.

"Україна – четвертий із найбільш значних постачальників продовольства до Європейського Союзу. Звідти надходила майже половина нашого імпорту пшениці та чверть – рослинних олій. Росія та Україна представляють чверть світового експорту зернових. Майже 50 держав світу залежать від цих двох країн на понад 30% свого продовольчого імпорту. У березні ціни на зернові та основні продовольчі продукти досягли історичного максимуму", – повідомив Драґі.

"Зростання цін та нестача добрив створюють ризик продовольчої кризи", – констатував він.

Ризику такої кризи особливо схильні країни Африки та Близького Сходу. "Ми не можемо допустити, щоб це сталося", – заявив глава ради міністрів Італії, додавши, що ЄС має максимально виконати у цьому плані свої зобов’язання.

Драґі також наголосив на зростанні цін на сиру нафту та газ, які у березні досягли рекордних цін. Він зазначив, що зростання цін спостерігалося вже до війни Росії проти України. Через це інфляція розігналася до рівня, якого не було десятиліття.

"Це мало суттєві наслідки для купівельної спроможності сімей та для собівартості продукції підприємств", – продовжив глава італійського уряду.

У результаті, пояснив він, європейська економіка переживала фазу уповільнення упродовж перших трьох місяців року.

"Кожна з таких криз потребує сильних дій із боку Європейського Союзу. А їх сума вимагає від нас рішучого прискорення процесу інтеграції. Ми маємо показати європейським громадянам у ці найближчі місяці, що здатні керувати Європою відповідно до цінностей, історії та ролі, яку вона має відігравати у світі", – підсумував Драґі.