FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Європейський регулятор рекомендував вакцину Pfizer для дітей 5-11 років

Брюссель. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – У Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) в четвер заявили, що рекомендують застосування вакцини від COVID-19 компаній Pfizer-BioNTech для дітей віком 5-11 років.

"Комітет EMA з медичних препаратів рекомендував розширити положення щодо застосування вакцини від COVID-19 Comirnaty для дітей віком 5-11 років", – ідеться в прес-релізі EMA.

Як наголошується в документі, для дітей цієї вікової категорії доза вакцини буде меншою, ніж для осіб віком 12 років і старше, і становитиме 10 мікрограм. Її також вводитимуть двома компонентами з перервою в три тижні.

За даними європейського регулятора, під час клінічних випробувань на дітях вакцина показала ефективність у 90,7%. У випробуваннях брали участь майже 2 тис. дітей віком від 5 до 11 років. З них 1305 отримали вакцину, а 663 – плацебо. Зі щеплених препаратом Pfizer у трьох розвинулися симптоми COVID-19, тоді як у групі плацебо виявили 16 випадків зараження коронавірусом.

Так, у комітеті EMA зробили висновок, що переваги застосування вакцини серед дітей перевищують ризики, особливо в умовах підвищеної небезпеки розвитку важкого захворювання COVID-19.

При цьому в EMA серед найчастіших побічних ефектів вакцини у дітей відзначили біль і почервоніння в місці уколу, втому, головний біль, біль у м’язах і озноб. Зазвичай такі симптоми проявляються в легкій або помірній формі та минають за кілька днів.

Тепер комітет EMA з медичних препаратів направить свої рекомендації Європейській Комісії, яка ухвалить остаточне рішення.

Раніше цього тижня компанія Pfizer на своєму сайті повідомила, що через чотири місяці після другої дози її вакцина на 100% ефективна проти коронавірусу COVID-19 у віковій групі від 12 до 15 років.