FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Європейські НПЗ ВР більше не купують російську нафту – глава компанії

(додано текст після 3-го абзацу)

Москва. 3 травня. ІНТЕРФАКС – Європейські нафтопереробні заводи (НПЗ) британської ВР більше не купують російську нафту, заявив глава компанії Бернард Луні під час телеконференції.

Він зазначив, що компанія володіє чотирма НПЗ у Європі, зокрема в Іспанії, Німеччині та Нідерландах, "і я можу підтвердити, що вони чисті від російських молекул".

"Ми адаптували (систему – ІФ), і тепер європейські НПЗ не купують російську нафту", – додав Луні.

Коментуючи прогнози щодо цін на енергоресурси, глава ВР зауважив, що на ринок уже не надходить близько 1 млн б/д нафти з Росії, і цей обсяг може подвоїтися у травні, коли вже запроваджені санкції набудуть чинності.

За його словами, комерційні запаси нафти й газу є досить низькими, вільні потужності (з виробництва нафти – ІФ) порівняно низькі, й наразі на ринку безліч невизначеностей: що станеться з Іраном, Лівією, з політикою "нульового COVD-19" у Китаї, впливом інфляції на економічне зростання.

"Думаю, ми живемо у світі, де волатильність визначає порядок, і ми очікуємо продовження волатильності в цінах на енергоресурси. Ми очікуємо, що в найближчому середньостроковому майбутньому ціни залишаться сильними", – сказав Луні, додавши, що ВР змінюватиме свої прогнози щодо цін у середині року.

ЄС запровадив санкції, які забороняють будь-які транзакції з російськими нафтогазовими держкомпаніями з 15 травня 2022 року. Винятком є постачання енергоресурсів до країн Євросоюзу, тобто забороняються контракти на купівлю для трейдерських цілей, при цьому купівля нафти та нафтопродуктів для постачання європейського ринку дозволена.