FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Європейська асоціація університетів схвалила комплекс заходів допомоги українському сектору вищої освіти – Міносвіти

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейська асоціація університетів схвалила комплекс заходів для допомоги українському сектору вищої освіти, повідомляє Міністерство освіти і науки.

"В Україні перед початком жорстокого вторгнення Російської Федерації уряд ухвалив Стратегію розвитку вищої освіти на 2022-2032 роки. З урахуванням теперішньої ситуації, завдання та заходи з реалізації будуть скориговані. Я вдячний Європейській асоціації університетів за ухвалене рішення", – наводить слова міністра Сергія Шкарлета пресслужба відомства.

Зазначається, що рішенням ради ухвалено створення спеціальної робочої групи Європейської асоціації університетів для післявоєнного відновлення України та університетського сектору.

"Цю групу очолить член правління Європейської асоціації університетів Іванка Попович із Університету Белграда, яка мала досвід та брала участь у відбудові після Балканських війн у 1990-х роках. Цільову групу створять найближчими тижнями, а додаткова інформація буде доступна згодом", – йдеться у повідомленні.

Рада Європейської асоціації університетів також узгодила низку заходів для сприяння членству українських університетів в Асоціації, щоб допомогти забезпечити повну інтеграцію українських університетів у європейську діяльність та мати платформу для прямого обміну з університетами та університетськими асоціаціями у всій Європі. Зокрема, ці заходи передбачають: скасування членських внесків у Європейській асоціації університетів для українських університетів, що вже є членами, а також тих, що хочуть долучитися до членства, протягом 2022 року; заохочення та пришвидшення подавання заявок на отримання членства в Європейській асоціації університетів від відповідних українських установ та організацій (зокрема національна ректорська конференція); надання українським університетам, які не є членами EUA, доступу до деяких послуг та заходів Асоціації; розгляд питання про створення добровільного фонду солідарності для підтримки участі України в діяльності Європейської асоціації університетів.