FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Європарламент засудив дії влади Білорусі проти опозиції

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європарламент (ЄП) ухвалив у середу резолюцію, в якій висловлено занепокоєння тривалими репресіями в Білорусі, зокрема тюремним ув’язненням лауреата Нобелівської премії миру Алеся Беляцького та журналістів.

За документ проголосували 557 депутатів, 25 висловилися проти і 40 утрималися.

“Європейський парламент рішуче засуджує нещодавній вирок до тривалих термінів тюремного ув’язнення журналістові Анджею Почобуту та лауреату Нобелівської премії миру Алесю Беляцькому, а також деяким іншим особам. Ці вироки свідчать про спроби режиму придушити будь-яку громадянську активність на захист прав людини і всі незалежні ЗМІ в країні”, – йдеться в комюніке за підсумками голосування.

Депутати Європарламенту також засудили тривалі тюремні терміни, заочно винесені представнику білоруської опозиції Світлані Тихановській та іншим діячам опозиційної Координаційної ради.

Депутати Європарламенту висловили розчарування тим, що Білорусь не було включено до нещодавнього десятого пакету санкцій ЄС проти Росії. Вони вимагають жорстких обмежувальних заходів щодо Мінська, зокрема щодо калійної галузі.

Резолюція пропонує розширити і посилити санкції ЄС проти Білорусі, а також зарахувати до них усіх причетних до репресій, зокрема суддів, прокурорів, співробітників правоохоронних органів, в’язниць і виправних колоній. У резолюції міститься заклик до країн ЄС активно застосовувати принцип універсальної юрисдикції та готувати судові справи проти білоруських чиновників.

Водночас депутати закликали зміцнювати зв’язки між ЄС і білоруськими демократичними силами.