FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Січень
2023

Європарламент закликав Азербайджан відкрити Лачинський коридор у Нагірному Карабаху

Київ. 19 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський парламент (ЄП) в ухваленій у четвер у Страсбурзі резолюції висловив жаль щодо гуманітарних наслідків блокади Лачинського коридору в Нагірному Карабаху "самопроголошеними захисниками навколишнього середовища з Азербайджану".

"Оскільки коридор є єдиною дорогою, що з’єднує регіон, який роздирається війною, із Вірменією і зовнішнім світом, депутати Європарламенту закликають Азербайджан негайно відкрити його, щоб забезпечити свободу пересування і доступ до основних товарів і послуг для найбільш вразливих верств населення", – йдеться в документі, опублікованому ЄП.

У резолюції наголошується на необхідності всеосяжної мирної угоди між Вірменією та Азербайджаном, яка гарантує права та безпеку вірменського населення Нагірного Карабаху. Вона закликає відкрити міжнародним організаціям доступ до цього району для надання необхідної гуманітарної допомоги, а також можливість для місії ООН чи ОБСЄ щодо встановлення фактів відвідати Лачинський коридор для оцінки гуманітарної ситуації на місці.

Крім того, євродепутати вимагали заміни російських миротворців, які перебувають у цьому районі, міжнародними миротворцями ОБСЄ.

Резолюція також критикує "бездіяльність Мінської групи" ОБСЄ щодо карабаського врегулювання.