FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Європарламент висловився за продовження на рік цифрового сертифіката щодо вакцинації проти COVID-19

Брюссель. 5 травня. ІНТЕРФАКС – Цифровий сертифікат ЄС про вакцинацію або перенесене захворювання на COVID-19 має бути продовжено до червня 2023 року – такого висновку дійшли європейські депутати на сесії Європарламенту (ЄП) у четвер у Страсбурзі.

ЄП підтримав відповідне рішення комітету з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ і схвалив переважною більшістю пропозицію про переговори з державами-членами Євросоюзу (Радою ЄС) щодо продовження на рік сертифіката, дія якого спливає 30 червня.

З метою дотримання свободи пересування в ЄС євродепутати внесли уточнення до висунутих пропозицій щодо продовження цього свідоцтва, наголосивши, що держави-члени не мають запроваджувати додаткових обмежень для пересування громадян, які мають такий цифровий європейський сертифікат, за винятком випадків абсолютної необхідності.

"Якщо такі обмеження необхідні, вони мають бути лімітованими, пропорційними та заснованими на останніх наукових оцінках Європейського центру профілактики та контролю захворювань і Комітету санітарної безпеки ЄС", – наголошується у матеріалах ЄП.

Наприкінці квітня офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Крістіан Віганд заявив, що цифровий сертифікат ЄС став успіхом і ЄК пропонує продовжити його ще на рік.

"Дія сертифікату спливає наприкінці червня. Ми запропонували продовження на рік із тієї простої причини, що ми не знаємо, як епідеміологічна ситуація розвиватиметься найближчими місяцями, зокрема восени. Ми вже бачили: можуть з’явитися нові штами", – сказав прессекретар.

"І в будь-якому разі, потрібно завжди бути напоготові й мати цей дуже корисний інструмент, який усе ще використовується в деяких країнах", – пояснив Віганд, відповідаючи на запитання, яка перспектива сертифікату при тому, що деякі держави ЄС його вже не використовують.