Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Європарламент проведе внутрішні реформи з метою боротьби з корупцією
Київ. 16 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європарламент (ЄП) у світлі корупційного скандалу, в якому замішані депутати та співробітники ЄП, у четвер на пленарній сесії ухвалив дві резолюції щодо транспарентності та коректності робочих процесів.
Європейські парламентарії вимагали реформ в організації роботи та швидкого створення незалежного від ЄС органу з дотримання етики.
Євродепутати окреслили низку позицій, що вимагають поліпшення підходів, зокрема, на перше місце вони висунули “ефективніше виконання кодексу поведінки, зокрема фінансові санкції в разі порушень, (…) заборону на будь-яку оплачувану діяльність, яка може призвести до конфлікту інтересів із мандатом депутата Європарламенту”.
Запропоновано запровадити попереднє затвердження поїздок депутатів, що оплачуються третіми країнами, та проведення додаткових перевірок помічників депутатів ЄП і співробітників парламенту, які працюють у важливих галузях політики, особливо у сфері закордонних справ, безпеки та оборони.
На початку та в кінці кожного мандата євродепутати мають подавати декларації про свої активи.
Передбачається зобов’язання депутатів ЄП, а також співробітників парламенту оголошувати про робочі зустрічі з дипломатами третіх країн за винятком випадків, коли це може наражати на небезпеку залучених осіб або погрожувати громадським інтересам.
Депутати Європарламенту також закликали відповідні комітети та органи ЄП переглянути до літа зведення етичних правил.
Враховуючи, що неурядові організації, які співпрацюють з ЄС, нібито використовувалися “як вектори іноземного втручання”, Європарламент закликав переглянути наявні правила для підвищення прозорості управління в цих організаціях, бюджету, іноземного впливу та осіб, які мають над ними значний контроль. Особливу увагу запропоновано приділяти джерелам фінансування НУО.
Парламент знову вимагає створити незалежний орган з етики для інститутів ЄС, “щоб відновити довіру громадян”. Депутати очікують, що відповідна пропозиція Єврокомісії має бути подана до березня, а переговори законодавців щодо проєкту мають завершитися до періоду літніх відпусток.
“Цей орган повинен визначити чітку різницю між злочинними діями, порушеннями інституційних правил та неетичною поведінкою. Він відіграватиме ключову роль у захисті осіб, які повідомляють про порушення в установах ЄС, взаємодоповнюючи роботу з іншими службами Європейського Союзу, такими як Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейська прокуратура (EPPO), омбудсмен, Європейська рахункова палата”, – повідомляється у комюніке ЄП.
У Бельгії триває розслідування у зв’язку з підозрами в корупції в Європарламенті депутатів і співробітників, котрі мали зв’язки з представниками інтересів Катару. Серед них – позбавлена повноважень заступниці голови ЄП гречанка Єва Кайлі.
Журналісти назвали цю справу “катаргейт”, оскільки її фігуранти, на думку слідства, за гроші просували інтереси Катару. Крім цього, низка ЗМІ повідомляла, що підозрювані також мали корупційні зв’язки з представниками Марокко.