FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Європарламент підтримав надання Молдові статусу кандидата в члени ЄС

Кишинів. 5 травня. ІНТЕРФАКС – Європейський парламент прийняв у четвер резолюцію на підтримку надання Молдові статусу кандидата в члени Євросоюзу.

"Резолюція, в якій просимо надати Молдові статус країни кандидата, схвалена широкою більшістю в Європейському парламенті", – написав у соцмережах голова парламентського комітету з асоціації Євросоюз – Республіка Молдова Зігфрід Мурешан.

"ЄС має надати Молдові статус кандидата відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз (згідно з яким країна, яка дотримується цінностей ЄС, може претендувати на приєднання) і на підставі заслуг", – наголошується в резолюції.

Згідно з документом, ЄС та Молдова мають "продовжити роботу з інтеграції країни в єдиний ринок ЄС та розширення галузевого співробітництва".

"Депутати Європарламенту закликають Єврокомісію якнайшвидше завершити оцінку заявки та надати Молдові повну допомогу, доки триває робота над цим. Незалежно від того, яким буде висновок комісії, молдовська влада, безперечно, перебуває на правильному шляху, реалізуючи ключові реформи, зокрема в галузі демократії, верховенства закону та прав людини", – йдеться в документі.

Європарламент закликає ЄС надати більше підтримки Молдові і шляхом надання нової макрофінансової допомоги, і подальшими заходами щодо лібералізації транспортних послуг і торгівлі, а також постійної підтримки в управлінні міграційною кризою та в гуманітарних цілях.

Парламент Молдови подав заявку на вступ до ЄС 3 березня з Україною та Грузією. Минулого тижня влада Молдови передала до Брюсселя першу частину відповідей на запитання анкети про ситуацію в різних галузях у країні. Найближчим часом уряд має намір передати і другу частину відповідей.

Напередодні голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив під час візиту до Кишинева, що до кінця червня Європейська комісія представить доповідь про готовність України, Молдови та Грузії до вступу до Європейського Союзу.