FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Лютий
2023

Євроконтроль надав "Украероруху" перший транш фіндопомоги

Київ. 16 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна отримала перший транш допомоги з Аеронавігаційного фонду солідарності, заснованого за сприяння держав – членів Європейської асоціації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), повідомили “Украерорух” та Мінвідновлення у фейсбуці в четвер.

“Зокрема, така підтримка дасть змогу здійснити ефективні заходи задля функціонування нашої аеронавігаційної інфраструктури та підтримки компетентності фахівців операційного напрямку, що є необхідною передумовою повернення до повноцінного надання послуг національним провайдером аеронавігаційних послуг України”, – зазначив “Укрерорух”, який є національним провайдером аеронавігаційних послуг.

Розмір першого траншу не розголошується. Раніше повідомлялося, що 41 держава – член Євроконтролю наприкінці листопада минулого року оголосила про створення двох добровільних фондів солідарності для підтримки держав-членів у кризових ситуаціях повітряного руху через причини, які від них не залежать: перший – фонд пожертвувань Україні та Молдові розміром EUR46,5 млн та другий – у формі позики EUR46,1 млн Естонії, Литві, Латвії та Польщі.

Допомога з фонду дасть змогу на час призупинення виконання польотів у повітряному просторі України забезпечити підтримку операційної діяльності “Украероруху” та закласти основи відновлення послуг у післявоєнний період, ідеться у повідомленні Мінвідновлення.

Генеральний директор Євроконтролю Імон Бреннан зазначив, що всі розуміють величезний вплив загарбницької війни Путіна проти України на авіасполучення на європейському континенті, тому створення фондів допоможе підтримувати життєздатність управління повітряним рухом у будь-якій державі, яка зазнає такого впливу зараз і зазнаватиме в майбутньому.

Держпідприємство “Украерорух” створено 1992 року. Надає повний спектр послуг з аеронавігаційного обслуговування: обслуговування повітряного руху, організація потоків повітряного руху, організація та менеджмент повітряного простору, радіотехнічне забезпечення зв’язку, навігації та спостереження, забезпечення метеорологічної та аеронавігаційної інформації всіх видів польотів. Зона відповідальності “Украероруху” охоплює п’ять районів польотної інформації загальною площею 774,569 тис. кв. км.

Небо над Україною було закрито від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.