FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

ЄС запровадить жорсткіші правила для інтернет-гігантів

Брюссель. 26 листопада. ІНТЕРФАКС – Європейський Союз має намір упровадити нові, більш жорсткі правила роботи для великих американських технологічних компаній.

Держави, що входять до складу ЄС, домовилися про єдину позицію для того, щоб мати можливість краще контролювати діяльність інтернет-гігантів, таких як Amazon.com Inc., Apple Inc., Alphabet Inc. і Facebook Inc., і встановити для них більше правил, повідомляє Deutsche Welle. Крім того, вони підвищать відповідальність компаній, зокрема у сфері реклами.

Ідеться про ухвалення закону про цифрові послуги (DMA) та закону про цифрові ринки (DSA). Їхні деталі ще необхідно опрацювати, тому нові правила для компаній почнуть діяти не раніше ніж 2023 року. Після цього в разі порушень законів їм загрожуватимуть великі штрафи, наприклад, у рамках DMA вони можуть доходити до 10% від річного обороту.

Нові закони замінять директиву про електронну комерцію, затверджену понад 20 років тому. Як заявила в.о. міністра юстиції та захисту прав споживачів ФРН Крістіні Ламбрехт, правову базу буде адаптовано до нових реалій цифрової епохи. Так, закон про цифрові ринки покликаний посилити правила для постачальників, що займають особливо сильну позицію на ринку, та встановити для них регламент поводження з даними клієнтів і доступу до платформ.

Як заявили в об’єднанні підприємств цифрової економіки Bitkom, "закон про цифрові ринки задає важливі нові імпульси для чесної конкуренції в ЄС". При цьому представники Bitkom зазначили, що в нових правилах недостатньо враховується їхній довгостроковий вплив на європейські платформи, стартапи й питання кібербезпеки.

DMA покликаний посилити відповідальність онлайн-платформ у боротьбі з незаконним контентом. Це дасть змогу поліпшити захист прав споживачів, вважають у Bitkom.

Крім того, як сказала Ламбрехт, буде заборонено маніпулятивні методи, спрямовані на спонукання споживачів до рішення про купівлю товару або послуги. Платформам доведеться приділяти більше уваги скаргам користувачів, уважніше реагувати на їхні звернення і надавати більше інформації в рекламних оголошеннях. Невиконання цих вимог загрожує штрафами розміром до 6% річного обороту.