FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Грудень
2022

ЄС ухвалив рішення, спрямоване на боротьбу з безкарністю злочинів, скоєних РФ в Україні

Брюссель. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада Європейського Союзу ухвалила рішення, спрямоване на боротьбу з безкарністю злочинів, скоєних у зв’язку з агресивною війною Росії проти України.

Як повідомляє у п’ятницю пресслужба Європейської ради, в цьому рішенні Рада закликає держави-члени вжити заходів для "повної реалізації визначення основних міжнародних злочинів і способів відповідальності, закріплених у Римському статуті". "Вона також просить держави-члени дозволити здійснення універсальної юрисдикції або інших форм внутрішньої юрисдикції стосовно основних міжнародних злочинів і забезпечити тісну судову співпрацю з Міжнародним кримінальним судом (МКС)", – зазначено в пресрелізі.

Крім того, в рішенні міститься заклик до держав-членів "надавати адекватну підтримку створенню і функціонуванню спеціалізованих підрозділів, що займаються розслідуванням і судовим переслідуванням основних міжнародних злочинів на національному рівні". "Держави-члени також повинні підвищувати обізнаність української спільноти біженців про можливість надання свідчень у державах-членах і посилювати підтримку і захист жертв основних міжнародних злочинів у кримінальному процесі", – деталізують рішення в Раді ЄС.

Рада також закликає держави-члени підтримати Генеральну прокуратуру України та розглянути можливість участі в моделі ротації, яку координує МКС. Він також просить їх зміцнювати співпрацю з зацікавленими сторонами ЄС, такими як Євроюст, Європол або "EUAM Україна", для підвищення ефективності розслідування і судового переслідування.

Водночас Рада пропонує Європейській Комісії посилити фінансову, матеріально-технічну, технічну й істотну підтримку держав-членів і сприяти обміну передовим досвідом і знаннями. "Комісія також повинна продовжувати підтримувати національні та міжнародні механізми розслідування і збору доказів, особливо щодо доказів з поля бою. Рада закликає відповідні органи ЄС, зокрема Євроюст, Європол, Мережу боротьби з геноцидом і "EUAM Україна" продовжувати надавати підтримку і керівництво. Також Рада закликає Україну приєднатися до Римського статуту", – зазначається в пресрелізі.