FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

ЄС розпочинає європейський План Маршалла для України – Мішель

(повтор)

Брюссель. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської ради Шарль Мішель вважає, що донорська конференція, яка відбудеться у Варшаві, стане відправною для європейського плану Маршалла для України.

Таку думку Мішель висловив в ексклюзивному інтерв’ю агенції "Інтерфакс-Україна" напередодні конференції, в якій він візьме участь.

"На мій погляд, ця конференція має бути, на мою думку, відправною точкою для європейського плану Маршалла для України. Це саме те, що ми маємо зробити, ми маємо направити потужний сигнал щодо того, що підтримуватимемо Україну настільки, наскільки це можливо", – сказав президент Євроради.

При цьому він порівняв нинішні події з подіями "минулого століття, коли далекоглядні люди вирішили інвестувати, щоб відновити Європейський континент після Другої світової війни". "Зараз, у цьому столітті, війна проти України є людською трагедією, і це означає, що далекоглядні лідери сьогодні повинні встати й дати сигнал, що ми будемо мужні, будемо тверді, щоб підтримати Україну не лише словом, не лише промовами — цього недостатньо — потрібні рішення, потрібні гроші, нам потрібна сильна координація, нам потрібна політична воля", – додав Мішель.

При цьому співрозмовник агентства нагадав, що ідею трастового фонду озвучив безпосередньо президент України Володимир Зеленський кілька тижнів тому. "Я зрозумів, що для нас як для ЄС надзвичайно важливо бути конкретними в наших діях, визначати пріоритети, а також мобілізувати необхідні засоби. Це перший елемент. Другий елемент. Я запропонував Європейській раді політично підтримати запуск цієї конференції. Це означає, що нас підтримують 27 глав держав та глав урядів. Ми вирішили під час обговорення в Європейській раді, а також у рамках наших контактів із президентом Зеленським, що ми хочемо залучити на цю конференцію міжнародну спільноту, щоб дати можливість багатьом донорам з інших куточків світу продемонструвати солідарність з Україною. Саме тому я такий радий, що Польща разом зі Швецією ухвалили рішення провести цю конференцію у Варшаві за повної моєї підтримки та підтримки Європейської Комісії", – деталізував він.

Крім того, Мішель позначив три пріоритети та три цілі, які він бачить для використання трастового фонду. "По-перше, це гуманітарна допомога. Ми хочемо переконатися, що українська влада отримує максимальну підтримку для надання необхідної гуманітарної допомоги людям в Україні, які страждають через всі ці звірства і труднощі. Перша мета – гуманітарна підтримка. Друга мета – ліквідність. Важливо якнайбільше підтримати Україну бюджетною підтримкою, грантами та кредитами – підтримати країну максимально на економічному рівні. Саме тому ми вважаємо, що цей трастовий фонд може бути корисним і для того, щоб дати сильний сигнал впевненості, довіри та надати можливість уряду, владі керувати країною в короткостроковій та середньостроковій перспективі. І третій пункт – відновлення країни", – перерахував він.

На думку Мішеля, трастовий фонд має бути активовано "якнайшвидше". "Це означає, що це обговорення (на конференції) має стати відправною точкою. Тут ми намагатимемося зробити наші зусилля більш скоординованими, більш масованими. Це має бути метою. І важливо, на мій погляд, що влада України зможе найближчими днями і тижнями мати гроші, необхідні їм для досягнення трьох цілей, які я назвав: гуманітарна підтримка, ліквідність і початок відновлення країни", – наголосив президент Європейської ради.

Говорячи про відновлення повоєнної України, Мішель зазначив, що "мета не в тому, щоб відновити Україну минулого". "Мета – побудувати сучасну, процвітаючу, спрямовану на майбутнє Україну. Це означає, наприклад, що коли буде відновлення інфраструктури, її важливо відновлювати відповідно до потреб майбутнього, зважаючи на зміну клімату, цифрову трансформацію світу та ті проблеми, з якими ми стикаємося в ЄС та з якими стикається весь світ", – пояснив він.