FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Січень
2022

ЄС профінансує на понад EUR1 млрд транс’європейські енергетичні проєкти

Брюссель. 27 січня. ІНТЕРФАКС – Єврокомісія (ЄК) оголосила в четвер, що країни ЄС досягли домовленості за її пропозицією інвестувати EUR1,037 млрд у п’ять транскордонних проєктів у рамках фонду фінансування з’єднання в Європі транс’європейських енергетичних мереж (CEF Energy).

“CEF Energy надасть фінансову підтримку для будівництва чотирьох інфраструктурних проєктів, зокрема трьох для передачі електроенергії та одного для зберігання газу, а також для дослідження мереж транспортування та зберігання CO2”, – йдеться в повідомленні ЄК, оприлюдненому в четвер у Брюсселі.

“Останні кілька місяців знову нагадали нам, наскільки важливим є добре інтегрований європейський енергетичний ринок для забезпечення доступної енергії та надійності поставок, а також переходу до чистої енергії. Хоча за останнє десятиліття ми досягли значного прогресу в покращенні взаємопов’язаності нашого ринку, можна і потрібно зробити більше. Я особливо хочу виділити євроазійський інтерконектор, який покладе край енергетичній ізоляції Кіпру та з’єднає його з рештою Європи”, – заявила член ЄК з енергетики Кадрі Сімсон.

Найбільша сума фінансування, зазначають у Єврокомісії, буде спрямована на проєкт EuroAsia вартістю EUR657 млн для першого інтерконектора між Кіпром та європейською мережею.

У коментарі ЄК йдеться, що “добре інтегрована енергетична інфраструктура необхідна для енергетичного переходу, полегшення інтеграції відновлюваних джерел енергії, підвищення надійності постачання та забезпечення доступності енергії”.

У Брюсселі наголошують, що фінансова допомога, яка надається у рамках CEF Energy, спрямована на підтримку європейського “зеленого курсу”.