Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
ЄС прагне не нашкодити собі та партнерам, ухвалюючи санкції проти РФ – представник ЄК
Брюссель. 16 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Ерік Мамер заявив про прагнення формувати санкції проти Росії таким чином, щоб завдавати більших збитків РФ, ніж самому Євросоюзу.
"Ми маємо бути впевненими, що наші санкції, як і раніше, дозволяють нашим партнерам в усіх кінцях світу отримувати необхідні товари, зокрема, зі сфери енергетики та продовольчої продукції", – сказав прессекретар у п’ятницю на брифінгу в Брюсселі.
Мамер відповідав на запитання, чому ЄС допускає винятки в антиросійських санкціях, наприклад, у сфері торгівлі продовольством для третіх країн, і чи це не підриває дієвість санкційного режиму.
"Питання цілком зрозуміле, – продовжив представник ЄК. – Щоразу, коли це буде необхідно, ми уточнюватимемо, щоб мати впевненість, що саме так все і відбувається".
За його словами, у тому, що стосується Росії, винятки слід використовувати якомога рідше. "Але ми маємо бути впевненими, що є достатній простір, щоб врахувати інтереси наших партнерів в інших країнах світу", – пояснив речник.
Рада ЄС у п’ятницю затвердила дев’ятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на продовження Росією воєнної агресії проти України. Новий санкційний пакет передбачає, зокрема, обмеження проти гірничодобувного та енергетичного секторів, а також заборону на експорт товарів космічної промисловості та безпілотників.
Напередодні, коментуючи після саміту Євросоюзу постанову Ради ЄС щодо санкцій, голова Європейської ради Шарль Мішель заявив на пресконференції, що в ЄС знайшли рішення, "як проявити твердість (…), чинити тиск (на Росію) і водночас час стежити за тим, щоб було гарантовано продовольчу безпеку, гарантовано виконання зобов’язання Європейського союзу не наражати на загрозу продовольчої безпеки".
Раніше у п’ятницю портал EUObserver повідомив, що Євросоюз пом’якшить санкційні обмеження для шести російських підприємців, пов’язаних із виробництвом добрив.