Недавні записи
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
ЄС намічає заходи зі зниження вразливості та підвищення стійкості критично важливих об'єктів
Київ. 8 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада ЄС ухвалила в четвер директиву щодо підвищення стійкості критично важливих об’єктів Євросоюзу.
"Сьогодні Рада затвердила директиву і рекомендацію, спрямовані на зниження вразливості та підвищення стійкості критично важливих об’єктів", – ідеться в комюніке, опублікованому у Брюсселі.
"Останніми місяцями ми зазнавали гібридних атак і відчували наслідки змін клімату. Виклики, з якими ми стикаємося, найімовірніше, лише посиляться", – заявив міністр внутрішніх справ Чехії, що головує в Раді ЄС, Віт Ракушан.
За його словами, в ЄС мають бути впевнені, що суспільства та промисловість країн Союзу "готові протистояти будь-яким порушенням нашої безпеки та нашої економіки, і щоб у разі стихійного лиха ми могли швидко відреагувати".
Критично важливі об’єкти, пояснюють у Раді ЄС, – це "об’єкти, що надають основні послуги, які мають вирішальне значення для підтримки життєво важливих соціальних функцій, економічної діяльності, громадської охорони здоров’я і безпеки, а також для захисту довкілля".
Такі об’єкти, йдеться в ухваленій директиві, мають запобігати гібридним атакам, стихійним лихам, терористичним загрозам і надзвичайним ситуаціям у сфері громадської охорони здоров’я, "захищати від них, реагувати на них, долати їх і відновлюватися після них".
Директива поширюється на критично важливі об’єкти у низці секторів, таких як енергетика, транспорт, охорона здоров’я, питна вода, стічні води та космос.
Центральні органи державних адміністрацій також підпадатимуть під дію низки положень директиви.
У Брюсселі зазначають, що держави – члени ЄС повинні будуть розробити свою національну стратегію щодо підвищення стійкості критично важливих об’єктів і здійснювати оцінку ризиків щонайменше один раз на чотири роки.