FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

ЄС має намір активізувати співпрацю з Африкою для заміни російського газу – ЗМІ

Вашингтон. 3 травня. ІНТЕРФАКС – Європейський Союз прагнутиме активізувати співпрацю з африканськими країнами для заміщення імпорту російського газу та зниження залежності від РФ майже на дві третини цього року, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на проект документа Євросоюзу, який вона має в розпорядженні.

Країни Африки, зокрема Нігерія, Сенегал і Ангола, пропонують значною мірою невикористаний потенціал скрапленого природного газу, йдеться у повідомленні.

За даними агентства, Єврокомісія наприкінці травня може затвердити документ, який передбачає розширення зовнішньої енергетичної взаємодії, в рамках пакета заходів щодо реалізації плану блоку про скорочення енергетичної залежності від Москви.

Згідно з проектом, план ЄС щодо збільшення імпорту СПГ на 50 млрд куб. м і збільшення постачань трубопровідного газу з інших країн, крім Росії, на 10 млрд куб. м "потребує встановлення відносин із традиційними постачальниками на новій основі та розширення торгівлі з новими постачальниками", зазначає агентство.

Ключові кроки передбачають повну реалізацію угоди зі США щодо постачання додаткових 15 млрд кубометрів СПГ у 2022 році та близько 50 млрд куб. м щорічно до 2030 року.

Передбачається також підписання тристороннього меморандуму про взаєморозуміння з Єгиптом та Ізраїлем для збільшення постачання СПГ до Європи до літа цього року.

Блок планує підтримати подвоєння пропускної спроможності Південного газового коридору, яким доставляється газ з Азербайджану, – до 20 млрд куб. м на рік.