Недавні записи
- Українські волонтери стикнулися з проблемою ввезення до країни гумдопомоги – експерти 22.05.2022
- День народження Інтернету 17.05.2022
- "Хостмайстер" посилив захист інфраструктури за допомогою Hideez 07.05.2022
- У Чорнобаївці російські окупанти призначили "голову адміністрації" територіальної громади, працівники сільради відмовилися від співпраці з ворогом 07.05.2022
- НАСТУПНИМИ ПІСЛЯ ЦИВІЛЬНИХ З "АЗОВСТАЛІ" МАЮТЬ ЕВАКУЮВАТИ ПОРАНЕНИХ І МЕДИКІВ – ЗЕЛЕНСЬКИЙ 07.05.2022
ЄС має намір активізувати співпрацю з Африкою для заміни російського газу – ЗМІ
Вашингтон. 3 травня. ІНТЕРФАКС – Європейський Союз прагнутиме активізувати співпрацю з африканськими країнами для заміщення імпорту російського газу та зниження залежності від РФ майже на дві третини цього року, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на проект документа Євросоюзу, який вона має в розпорядженні.
Країни Африки, зокрема Нігерія, Сенегал і Ангола, пропонують значною мірою невикористаний потенціал скрапленого природного газу, йдеться у повідомленні.
За даними агентства, Єврокомісія наприкінці травня може затвердити документ, який передбачає розширення зовнішньої енергетичної взаємодії, в рамках пакета заходів щодо реалізації плану блоку про скорочення енергетичної залежності від Москви.
Згідно з проектом, план ЄС щодо збільшення імпорту СПГ на 50 млрд куб. м і збільшення постачань трубопровідного газу з інших країн, крім Росії, на 10 млрд куб. м "потребує встановлення відносин із традиційними постачальниками на новій основі та розширення торгівлі з новими постачальниками", зазначає агентство.
Ключові кроки передбачають повну реалізацію угоди зі США щодо постачання додаткових 15 млрд кубометрів СПГ у 2022 році та близько 50 млрд куб. м щорічно до 2030 року.
Передбачається також підписання тристороннього меморандуму про взаєморозуміння з Єгиптом та Ізраїлем для збільшення постачання СПГ до Європи до літа цього року.
Блок планує підтримати подвоєння пропускної спроможності Південного газового коридору, яким доставляється газ з Азербайджану, – до 20 млрд куб. м на рік.