Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
ЄС ініціював арбітражні розгляди з Китаєм у СОТ з приводу патентів і торгівлі з Литвою
Київ. 7 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський Союз (ЄС) у середу звернувся до Світової організації торгівлі (СОТ) із проханням створити дві арбітражні колегії щодо спорів ЄС із Китаєм – один із них пов’язаний з обмеженнями цієї країни на імпорт з Литви, йдеться у повідомленні Європейської комісії (ЄК).
Інший спір пов’язаний із позовом, ініційованим ЄС проти Китаю у лютому, щоб той не перешкоджав європейським високотехнологічним компаніям у захисті своїх патентів у судах ЄС.
"Ми віддали пріоритет цим двом важливим і системним справам під час консультацій і приділили їм багато часу. Але це було марно. Тому ми не маємо іншого вибору, окрім як вимагати створення цих колегій СОТ", – наведено слова єврокомісара з торгівлі Валдіса Домбровскіса у повідомленні.
На думку ЄК, в обох випадках дії Китаю завдають значної шкоди європейському бізнесу, а дискримінаційні заходи Китаю щодо Литви торкаються торгівлі всередині блоку, ланцюжка постачань та ринку.
За даними ЄК, експорт Литви до Китаю у січні-жовтні цього року скоротився на 80% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Очікується, що Рада з врегулювання спорів СОТ розгляне прохання ЄС щодо створення арбітражних колегій 20 грудня. Китай може проти цього заперечити. Якщо він це зробить, ЄС знову звернеться із запитом, і комісію буде сформовано на засіданні Органу з урегулювання спорів СОТ 30 січня наступного року. Процеси в колегіях можуть тривати до півтора року.
Минулого року Литва дозволила Тайваню відкрити представництво у країні. Обурення Китаю, на думку експертів, викликало те, що Литва погодилася на використання назви острова у назві представництва. Пекін побачив у цьому спроби Тайваню діяти як незалежна держава. В інших країнах світу тайванські місії діють від імені столиці – Тайбея, дотримуючись міжнародної домовленості щодо того, що така назва не суперечить політиці "єдиного Китаю". КНР обмежила торговельні операції з Литвою. В результаті Європейський Союз на початку цього року поскаржився до СОТ.
Міністр економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте нещодавно заявила, що сподівається на відновлення торгівлі країни з Китаєм. За її словами, це залежить від Пекіну, але вона сподівається, що спільна торговельна політика ЄС та звернення до СОТ допоможуть прискорити процес.