FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Квітень
2023

ЄС аналізує рішення країн ОПЕК+ щодо зниження видобутку нафти, але поки що не коментує – представник ЄК

Брюссель. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Євросоюз вивчає ситуацію після оголошеного в неділю рішення низки країн ОПЕК+ про добровільне зниження видобутку нафти, але поки що не висловлює своєю реакції, заявив офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Тім Макфі.

“У нас немає безпосередньої реакції чи коментарів щодо подій минулих вихідних. Ми продовжуємо наш аналіз ситуації”, – так відповів прессекретар на брифінгу в Брюсселі у понеділок на прохання прокоментувати це рішення країн ОПЕК+.

При цьому Макфі нагадав про заборону імпорту російської нафти до Євросоюзу в рамках шостого пакета санкцій ЄС. За його словами, Євросоюз зменшив попит на нафту та працював у взаємодії із групою G7, щоб забезпечити стабільне виробництво нафти у міжнародному масштабі. Ціни на сиру нафту, зазначив він, знизилися з часу ухвалення санкцій.

Як повідомлялося, 2 квітня 9 із 20 країн, що беруть участь в угоді ОПЕК+, включно з Росію, яка продовжила своє рішення про зниження нафтовидобутку на 500 тис. б/д з липня до кінця 2023 року, оголосили про добровільне скоординоване скорочення нафтовидобутку на 1,7 млн барелів на добу в період із травня до кінця 2023 року.

У скороченні також беруть участь Саудівська Аравія – 500 тис. б/д, ОАЕ – 144 тис. б/д, Ірак – 211 тис. б/д, Кувейт – 128 тис. б/д, Казахстан – 78 тис. б/д. , Алжир – 48 тис. б/д, Оман – 40 тис. б/д, Габон – 8 тис. б/д.