FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

ЄК представить доповідь про готовність Молдови, України та Грузії до вступу в ЄС до кінця червня

Кишинів. 4 травня. ІНТЕРФАКС – Європейська комісія незабаром представить доповідь про готовність Молдови, України та Грузії до вступу в Європейський Союз, повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель.

"Ми докладно обговорювали питання розширення Євросоюзу кілька місяців тому, на конференції у Версалі. Після цього три країни подали заяви про вступ. Ми дуже швидко ухвалили рішення, доручивши Європейській комісії провести роботу та підготувати доповіді щодо цих країн. Ми ухвалили рішення за кілька днів, хоча зазвичай на це йшло вісім-дев’ять місяців. До кінця червня Єврокомісія опублікує цю доповідь, і ми вирішуватимемо, як діяти далі", – сказав Мішель на спільній пресконференції з президентом Молдови Майєю Санду під час візиту до Кишинева.

Він наголосив, що Євросоюз і надалі діятиме оперативно.

"Ми діятимемо негайно, щоб зміцнити зв’язки з Молдовою, Україною та Грузією, надавати їм підтримку в нинішній непростій ситуації. Це буде політичний процес у контексті того, як ми бачимо розвиток Євросоюзу. У наступні два місяці ми дамо чіткий сигнал про те, чого ми хочемо щодо розширення Євросоюзу", – заявив голова Європейської ради.

У свою чергу президент Молдови Майя Санду наголосила, що "європейська інтеграція – це вибір країни, вибір народу". "Ми надали Брюсселю 22 квітня першу частину наших відповідей на запитання Єврокомісії. Найближчим часом передамо і другу частину. Ми розуміємо, що інтеграція в ЄС – це тривалий процес, ми не шукаємо коротких та легких шляхів. Ми маємо намір продовжити реформи. Найголовніше – для цього потрібен мир, необхідно все зробити для відновлення миру", – наголосила Санду.