FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Лютий
2021

Японський розробник Socionext створив 5-нм процесор для систем автопілота

Прийнято вважати, що автомобільні напівпровідникові компоненти задовольняються зрілими техпроцесами, не ганяючись за найсучаснішою літографією, але японськый компанії Socionext вдалося розробити нейронний процесор, який буде випускатися компанією TSMC за передовою     5-нм технологією.

Як зазначає Nikkei Asian Review, новинка зажадала високого ступеня інтеграції, оскільки поєднує центральний процесор, пам’ять і графічний процесор в одній упаковці, і буде використовуватися для роботи в системах штучного інтелекту автомобільного призначення. Зразки 5-нм чіпів Socionext почнуть поставлятися в наступному році. Стверджується, що конкуруюча NXP Semiconductors отримає зразки своїх 5-нм процесорів для автомобільного застосування в поточному році. Японська Socionext в цьому відношенні від європейського суперника відстане незначно.

Компанія була утворена шляхом об’єднання підрозділів Fujitsu і Panasonic, які спеціалізувалися на розробці напівпровідникових компонентів. Зараз автомобільна галузь переживає гостру нестачу чіпів, що випускаються по 28-нм і 48-нм компонентів. Не можна сказати, що ситуація з доступністю 5-нм продукції буде поліпшуватися, оскільки кількість клієнтів TSMC у цьому напрямку буде збільшуватися, але тайванська компанія хоча б буде вкладати кошти в розширення виробництва.