FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Березень
2021

Японський мільярдер шукає 8 осіб для спільної подорожі до Місяця на кораблі SpaceX Starship

Японський мільярдер Юсаку Маедзава (Yusaku Maezawa) запросив 8 осіб різних професій відправитися разом з ним в першу цивільну подорож навколо Місяця на космічному кораблі Starship, який зараз розробляється компанією SpaceX. Політ заплановано на 2023 рік, однак дата остаточно не визначена.

Юсаку Маедзава є власником найбільшого японського онлайн-магазину з продажу одягу, активи якого оцінюється в $ 2 млрд. Про те, що Маедзава стане першим пасажиром космічного корабля Starship компанії SpaceX, стало відомо ще в 2018 році. На той момент йшлося про те, що японський бізнесмен надав дуже істотний фінансовий внесок в розробку Starship. Анонс проходив на заході SpaceX, де також брав участь її голова Ілон Маск (Elon Musk). Тоді ж було оголошено проект Dear Moon, в рамках якого організатори хотіли відібрати від шести до восьми осіб для польоту навколо Місяця в 2023 році разом з японським бізнесменом. Учасниками проекту за задумом Маедзави повинні були стати люди творчих професій.

«Після повернення на Землю цих художників попросять що-небудь створити. Їх твори мистецтва надихнуть інших мрійників по всьому світу», – заявив тоді Маедзава.

У новому зверненні, опублікованому у вівторок, Маедзава повідомив, що проект з тих пір еволюціонував і тепер спрямований на більш різноманітну аудиторію. У ньому мають шанс взяти участь люди, які відповідають двом критеріям: «ті, хто готовий розширювати свої межі, допомагати людям і суспільству будь-яким чином» і «ті, хто готовий підтримати інших членів екіпажу, які поділяють ті ж устремління».

«Я хочу, щоб до проекту приєдналися найрізноманітніші люди. В цілому буде відібрано від 10 до 12 учасників, проте я запрошу в подорож до Місяця тільки 8 осіб», – зазначив японський бізнесмен в опублікованому відео.

Як відібрані члени екіпажу майбутньої цивільної місії до Місяця будуть проходити передполітну підготовку, Маедзава в опублікованому відео пояснив. Однак він додав, що політ для інших учасників буде абсолютно безкоштовним, оскільки він викупив всі місця на кораблі Starship. Маедзава сказав, що подорож до Місяця займе три дні. Після цього корабель здійснить обліт природного супутника Землі і через три дні повернеться назад на Землю.

Космічний корабель Starship від компанії SpaceX буде являти собою повністю багаторазову систему для космічних запусків до Марсу. У перспективі Starship за один запуск зможе відправляти в дальній космос кілька десятків людей і до 100 тон корисного навантаження. На даний момент компанія займається розробкою прототипу космічного корабля. В одному з двох останніх тестів апарат зміг піднятися на висоту понад 12 км над поверхнею, однак при спробі посадки обидва прототипи розбилися.

Незважаючи на досить стислі терміни розробки Ілон Маск і директор SpaceX Гвінн Шотвелл (Gwynne Shotwell) раніше заявили, що перший орбітальний політ Starship навколо Землі може відбутися до кінця 2021 року. У минулому році Маск сказав, що «перед посадкою людей на борт цього корабля компанія повинна провести сотні запусків космічних супутників». З урахуванням такого щільного графіка відправка людей до Місяця в 2023 року поки що бачиться малоймовірною.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *