FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Лютий
2023

Японія і США провели навчання військової авіації після випробування КНДР балістичної ракети

Київ. 19 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ВПС Японії і США в неділю організували спільні навчання після того, як напередодні КНДР випробувала міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), повідомляє “Кіодо” з посиланням на японське Міноборони.

До тренувань залучили екіпажі трьох японських винищувачів F-15, чотирьох американських F-16 і двох бомбардувальників B-1B.

Раніше в неділю ВПС Південної Кореї і США також провели навчання за участю американських B-1B.

Як повідомило “Ренхап” з посиланням на Об’єднаний комітет начальників штабів ЗС Південної Кореї, в навчаннях задіяли південнокорейські винищувачі-бомбардувальники F-35A і винищувачі F-15K, які разом з американськими винищувачами F-16 супроводили бомбардувальники B-1B в зоні розпізнавання ППО Південної Кореї. У польотах брали участь приблизно 10 літаків, проте в комітеті не уточнили, скільки бомбардувальників B-1B брало участь у навчаннях.

Літаки пролетіли над жовтим морем, Японським морем і над територією Південної Кореї.

Напередодні КНДР здійснила запуск балістичної ракети в бік Японського моря. У Міноборони Японії заявляли, що ракета впала в японській виключній економічній зоні поблизу острова Хоккайдо. Глава японського Міноборони Ясукадзу Хамада стверджував, що ракета була здатна пролетіти понад 14 тис. км і вдарити по будь-якій точці на материковій частині США.

Пізніше Центральне телеграфне агентство Кореї повідомило (ЦТАК), що запуск цієї МБР “Хвасон-15” здійснили в рамках раптової перевірки бойової готовності, що передбачає забезпечення ядерного стримування.

За даними ЦТАК, ракета за 67 хвилин пролетіла 989 км, після чого впала в Японське море, максимальна висота польоту становила 5,77 тис. км.

Агентство зазначало, що військові загрози з боку Сполучених Штатів і Південної Кореї “стають серйозними до такої міри, що їх не можна ігнорувати”.