FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Якщо школи та садочки закриють на локдаун, у батьків не буде можливості працювати – нардеп Железняк

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Темпи вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні свідчать про ймовірне повернення до дистанційного навчання в школах і дитячих садках, вважає голова парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Формально Кабмін каже, що з 80% вакцинації в "жовтій" зоні та 100% вакцинації в "червоній" навчальні заклади будуть відкриті. Проте з тим рівнем вакцинації, який ми маємо в Україні зараз, зрозуміло, що більшість шкіл та дитсадків піде на дистанційне навчання. Тобто всі дорослі працівники, кому немає з ким залишити дітей, повинні будуть сидіти вдома і не зможуть піти на роботу. А це – про неможливість заробляти", – наводить слова Железняка прес-служба партії "Голос".

Окрім того, Железняк нагадав, що минулого тижня лідер "Голосу" Кіра Рудик ініціювала постанову – звернення до уряду про те, щоб влада не заважала вакцинованим українцям працювати і заробляти під час локдауну. Депутат зазначив, що ввечері 13 вересня Кабмін частково ухвалив зміни до карантинних правил з урахуванням пропозицій "Голосу".

"Якщо уникнути локдауну неможливо, держава має підтримувати людей, які можуть втратити роботу чи власну справу через чергові обмеження. Ми пропонували, щоб підприємства і компанії, де вакциновано понад 80% співробітників, могли працювати під час локдауну. Щоб ресторани, кафе, кінотеатри, перукарні, тренажерні зали чи салони краси не зачинялися, а мали право і можливість обслуговувати вакцинованих клієнтів. Принцип "відкриті для вакцинованих" був би розповсюджений на культурні та спортивні події", – зазначив нардеп.