FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Серпень
2021

Якісний сон: як його отримати

Ніколь Бейкер – одна з багатьох людей, які боролися з безсонням з початку пандемії коронавірусу.

«Я перейшла від людини, яка може засипати в 9 вечора кожен день, до активного дня о 3 годині ночі щоночі», – говорить вона. «Це стомлює і дуже турбувало, бо протягом дня мені було дуже важко залишатися зосередженою».

пані Бейкер, яка працює координатором медичних установ, пояснює свої проблеми зі сном підвищеним занепокоєнням.

«Я відчувала, що постійне занепокоєння з приводу показників смертності від COVID-19, безпеки роботи, моєї сім’ї, неможливості мати свободу пересування і невизначеності майбутнього дійсно створюють в моїй голові сильний стрес і занепокоєння», – сказала вона.

«Мій розум був в абсолютній перевантаженим, постійно працював і турбувався про життя 24 години на добу, 7 днів на тиждень, через що я не могла спати ночами».

Згідно з торішнім дослідженням Саутгемптонського університету, в Великобританії кількість людей, які страждають безсонням, зросла з одного з шести до пандемії до одного з чотирьох під час неї.

Тим часом, слово «безсоння» в США в 2020 році гуглили частіше, ніж будь-коли раніше.

Крім підвищення загального рівня стресу і тривожності, зростання проблем зі сном було пов’язане з іншими факторами, викликаними пандемією, такими як вимушені зміни в повсякденному житті і соціальному житті.

Через те, що втомлений персонал став менш продуктивним, пандемія привела до того, що ряд компаній зосередили увагу на тому, щоб допомогти своїм співробітникам отримати кращу якість сну. Роботодавець пані Бейкер, лондонська маркетингова фірма MVF, є одним з таких підприємств.

Коли вибухнула пандемія, MVF розширив свою підтримку благополуччя для співробітників, запропонувавши заняття і семінари з психічного здоров’я, присвячені сну, а також безкоштовну підписку на додаток для медитації Headspace.

Пані Бейкер каже, що додаткова підтримка допомогла їй від безсоння. «[Ресурси] допомогли мені навчитися розпізнавати і управляти тим, як пандемія вплинула на мене і людей навколо мене, і трохи заспокоїли мій розум, що є великим полегшенням», – говорить вона.

Кеті Фішер, тренер зі сну і засновниця Circadian Sleep Coaching, працює з підприємствами, щоб надавати підтримку співробітникам. За її словами, поряд зі збільшенням занепокоєння, застрявання всередині під час ізоляції сприяло збільшенню кількості порушень сну.

«Багато людей сплять пізніше [вдень], тому що менше виходять на вулицю», – говорить вона. «Вони менш активні, і їм дуже важко розслабитися в кінці дня.

Глобальна рекламна компанія GroupM – одне з підприємств, з яким працює пані Фішер, надаючи своїм співробітникам індивідуальні заняття зі сну.

GroupM вже запустила в своєму штаті службу коучингу для батьків маленьких дітей, але під час пандемії вона поширила цю послугу на всіх співробітників.

На цих заняттях пані Фішер оцінює стан здоров’я людини, особисті обставини і причини проблем зі сном, щоб знайти способи їх вирішення.

Дженніфер Харлі, діловий партнер в GroupM, каже, що підтримка сну залишиться критично важливим аспектом програми компанії з охорони здоров’я і благополуччя. «Коли ми не висипаємося, ми не намагаємося працювати з усіх сил, тому нам потрібно інвестувати в благополуччя», – говорить вона. «Ділові кола повинні дбати про те, щоб мати щасливих, здорових людей, що добре виспалися».

Згідно з дослідженням 2016 року, проведеним дослідницькою фірмою Rand Europe, навіть до пандемії недосипаючі робочі обходилися економіці Великобританії в 40 мільярдів фунтів стерлінгів на рік через те, що втомлені співробітники були менш продуктивними або взагалі були відсутні на роботі.

Оскільки багато компаній мають намір прийняти гібридну модель роботи, оскільки світ поступово повертається до нормального життя після пандемії, дозволяючи своїм співробітникам продовжувати працювати частину часу з будинку, пані Фішер радить підприємствам регулярно перевіряти співробітників.

Вона каже, що фірми повинні встановлювати параметри для роботи і вдома і заохочувати людей, які не працюють в офісі, вести звичайний розпорядок дня.

«Деякі компанії намагаються зберегти цю можливість в кінці дня для співробітників, щоб розслабитися, щоб вони могли підтримати цю здатність засипати і почати все заново на наступний день», – говорить пані Фішер.

Вона також радить людям дотримуватися звичайного часу пробудження вранці, незалежно від того, чи працюють вони в цей день з дому або йдуть в офіс, щоб поліпшити якість сну.

Макс Кірстен, гіпнотерапевт і тренер зі сну, додає, що багато шкідливих звичок, які люди набули під час пандемії, такі як збільшення часу, проведеного за телефонами або планшетами, руйнують режим сну.

«Люди переходять від екранів на роботі до екранів у вільний час, а потім перед сном», – говорить він. «Цьому не допомагають побічні ефекти, такі як алкоголь або занадто багато кофеїну вдень або ввечері», – говорить він.

Торгова організація Великобританії, Асоціація децентралізованої енергетики (ADE), залучила пана Кірстен для проведення семінару для своїх співробітників, присвяченого проблемам зі сном, викликаним пандемією.

Лілі Френчман, керівник відділу операцій в ADE, каже, що організація також зосередила увагу на тому, щоб дати співробітникам можливість розповідати про проблеми, з якими вони стикаються у відношенні свого психічного здоров’я. «Якби у когось були проблеми зі сном, я б хотіла почути, тому що це ознака того, що щось не працює».

«Будь то робота або приватне життя, цій людині потрібна підтримка», – говорить вона.

Тим, хто бореться з безсонням, пан Кірстен радить створити правильні умови для хорошого нічного сну, наприклад, забезпечити темну і прохолодну кімнату, в якій ви спите, відволіктися від екранного часу і мислення, пов’язаного з роботою, перед сном і, що особливо важливо, заснути.

«Сон ніколи не повинен сприйматися як незручність, це основа, яка дає вам перевагу в продуктивності», – говорить він. «Мова йде про створення особливого часу для цього неймовірного процесу, званого сном».