FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Квітень
2021

Як успішно визначити мету для стартапу на ранній стадії розвитку проекту?

Планування стратегії в розвитку стартапу, вимагає чітких дій і реальних цілей. Звичайно, ставити цілі – складний процес, а встановити цілі без продукту, користувачів або метрик під рукою, ще складніше. Постановка цілей стартап-проекту на ранній стадії розвитку, допомагає, відразу визначити роль і завдання кожного учасника процесу. Це можна порівняти з механізмом, де кожен гвинтик робить спільну справу. Ми підготували короткий посібник, який допоможе чітко вибрати вектор реалізації стартапу.
Правило №1: визначте маленькі цілі
Дане правило, має на увазі встановити не складні цілі, а маленькі. Невеликі цілі можуть бути важкодосяжними, але вони повинні бути можливими, чіткими і простими. Ще важливо, встановити розумні очікування для бізнесу, які реально можна досягти. Більшість підприємців ставлять нереальні завдання, за рахунок власних емоцій і азарту. Такий підхід вводить в оману і апатію. Набагато приємніше постійно домагатися менших цілей, ніж глобальних і нереалістичних. Ми рекомендуємо застосувати методику “3 квартальні цілі”. Як це працює? Визначте 3 невеликі, але реальні цілі на квартал, розподіліть їх між учасниками стартапу. Важливість завдань, визначених на квартал, зосередить команду на досягненні загального результату, а також дозволить кожному, паралельно працювати над другорядними завданнями і проектами. Постановку цілей для стартапу, можна порівняти з першими кроками дитини. Ми всі здатні помилятися і пробувати знову, а виконання короткострокових невеликих завдань, дозволять досягти швидше бажаного результату.
Правило №2: виключити впертість
Не впадайте у відчай, якщо якась з ваших ідей, не спрацює. Не будьте пихатими, залишайте старі непрацюючі методи і ставте нові цілі. Навіть якщо, постановка цілей стартап-проекту на ранній стадії розвитку, займе у вас 3-6 місяців, ви отримаєте зрозуміле уявлення того, як не потрібно ніколи більше робити. Ведіть щотижневі мітинги, спілкуйтеся більше з командою, не критикуйте, намагайтеся допомогти, навіть якщо не знаєте як. На практиці, найчастіше, всі геніальні ідеї народжуються в момент нерозуміння і відчаю. Холодна голова і швидка реакція, дозволить команді відчути мету і досягти її. Регулярні мітинги і тісне спілкування команди, необхідні, щоб відслідковувати прогрес. Будь-яка динаміка допомагає зрозуміти, де команда просіла. Якщо ж вам складно ставити короткострокові завдання, погляньте на весь список і визначте, на якому етапі, знаходиться ваш проект. Коли динаміка буде зрозуміла, стане простіше сконцентрувати увагу на проблемній ділянці проекту.
Правило №3: OKRs або мета, як ключовий результат
Постановка складних і конкретних цілей, мотивує і підвищує зацікавленість команди в їх досягненні. Наприклад, компанія Google використовує «мету, як ключовий результат», щоб спробувати встановити амбітні цілі і відслідковувати прогрес. Система OKRs, відповідає за певні кроки до успіху стартап-проекту на ранній стадії розвитку:
• ключовий результат можна виміряти і він повинен мати оцінку, наприклад, від 0 до 10.
• кожна амбітна мета, однозначно викличе дискомфорт і до цього потрібно бути готовим.
• ключові результати доступні кожному учаснику команди, і це дає можливість знати над чим працює вся команда.
• прийнятна оцінка OKRs досягається при наявності 60-70% при регулярному і послідовному виконанні завдань.
• низький показник оцінки, сигналізує про проблеми на певній ділянці стартапу.
• мета, як ключовий результат не є синонімом оцінки команди.
• OKRs не відноситься до загального переліку завдань.
Застосування OKRs, відрізняється від методики постановки простих цілей для реалізації стартапу, в силу постановки амбітних завдань. OKR допомагає команді і окремим учасникам, покинути зону комфорту, розставити пріоритети в роботі і вчитися на успіхах і невдачах. Саме такий підхід, дозволяє зосереджуватися і досягати високих цілей всією командою. Застосування методики “мета, як ключовий результат”, допомагає правильно розставити пріоритети для кожного учасника команди і задати потрібний напрямок реалізації стартап-проекту на ранній стадії розвитку.
Правило №4: не прив’язуйте ціль до мотивації і оцінки продуктивності
Використовуючи результати замість завдань в якості рушійної сили, ці методи заохочують відповідальність на кожному етапі досягнення успіху за допомогою метричних показників. Наприклад, правильно налаштований OKR – відповідає за мотивацію і узгодження команди для спільної роботи. Ця методика, підвищує прозорість, підзвітність і розширення прав і можливостей. В налаштуваннях цілей, як і в більшості речей у житті, жорсткість, погана якість. Тому, важливо зрозуміти, “мета як ключовий результат” не спрямована проти команди, навпаки, це допомога в розставленні важливих пріоритетів.
Правило №5: виховуйте підзвітність команди
Важливо, щоб вся команда розуміла роботу, яку вони роблять, і яку цінність кожен співробітник приносить компанії.