FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Травень
2021

Як стати експертом в SEO

Пошукове просування – вже не молоде, але як і раніше динамічне і воно активно розвивається. SEO – це цікаво, захоплююче і популярно, проте, щоб стати справжнім експертом, необхідно докласти чимало зусиль. Пройти курси або прочитати книгу недостатньо, щоб назвати себе професіоналом. Ми знайшли актуальні і працюючі поради і ділимося ними. Застосовуйте на практиці і ставайте експертами!
Важливо: це не покрокова інструкція або пряме керівництво до дії. Це рекомендації, які допоможуть новачкам, які не знають, з чого почати. Пам’ятайте, що тут, як і в будь-якій професії, потрібно щире бажання вчитися і розвиватися. Поїхали.
Вивчення основ всьому голова
Уявіть, що ваша експертиза – це будинок, який потрібно побудувати. З чого ви почнете? Правильно, з фундаменту. В даному випадку фундамент – це розуміння, як працюють пошукові системи і взаємодіють аудиторії, що можна зробити для ефективної оптимізації контенту.
Вивчення основ зводиться до трьох основних компонентів:
1. Тип контенту, який потрібен користувачам і відповідає їх намірам.
2. «Внутрішній устрій» пошукових систем і як насправді вони працюють.
3. Інструменти і методи, необхідні для оптимізації сайтів.
Без цього фону ви зможете пояснити «що», але не «чому».
Коли ви заглиблюєтесь в більш складні аспекти SEO, знання того, чому відбувається саме так, може підвищити вашу ефективність.
Створення власних сайтів – практикуємося
Як тільки ви зрозумієте основи SEO, саме час застосувати знання на практиці. Більшість професіоналів скажуть вам, що найбільше вони дізналися, створюючи сайти, роблячи помилки і усуваючи їх.
«Не починайте шлях в SEO з роботи для великих брендів; почніть займатися SEO для себе. Зробіть що-небудь. Будь то блог, партнерський сайт або додаток, почніть робити це для себе і відточуйте навички таким чином».
Райан Джонс з Razorfish
Вивчіть HTML, вивчіть всі теги, протестуйте. Пограйте з контентом і подивіться, як він відображається в результатах пошуку. Виберіть тему, яка вам цікава. Це спростить створення контенту.
Важливо: якщо мова про контент, то більше часу приділяйте його оптимізації (пошуку ключових слів, розробці структури, порівняно з конкурентами та ін.), а не написанню. Для цих цілей є копірайтери – саме час пошукати таких і домовитися про співпрацю.
Вивчення WordPress – обов’язково
Третина всіх сайтів побудована на WordPress. WP визнана кращою CMS для пошукового просування, вона ідеально підходить для функцій, які прямо (наприклад, метадані) і побічно (наприклад, UX) впливають на продуктивність SEO. Тому обов’язково розберіться в цій системі.
Але! Чи не WordPress єдиною. Почитайте і про інші системи, хоча б поверхнево в них орієнтуватися потрібно. Хто знає, з якими CMS вам доведеться працювати надалі?
Google Analytics і Google Search Console – ваші постійні супутники
SEO-фахівці використовують широкий набір інструментів для оптимізації контенту і аналізу його ефективності. Google Analytics і Google Search Console необхідні для будь-кого, хто всерйоз займається пошуковим просуванням.
Google Analytics – це все, що стосується вимірювання та звітності. Безкоштовний сервіс з детальною статистикою.
Google Search Console – безкоштовний інструмент для перевірки статусу індексації та оптимізації сайту.
Якщо хочете стати експертом, необхідно вивчити обидва сервісу.
Нові знання – кожен день
Апдейти пошукових алгоритмів, нові фішки від професіоналів у сфері, просто новини по темі – ви повинні бути в курсі всього. SEO – це те, що може змінюватися щодня, а тому для ефективної роботи необхідно знати про зміни і оперативно під них підлаштовуватися.
Що читати? Звісно, ви не зможете охопити абсолютно всі тематичні ресурси. Виберіть кілька авторитетних сайтів та підпишіться на розсилку. Пошукайте Telegram-канали, вступіть в чати і групи в соціальних мережах, підпишіться на авторські канали експертів – з часом ви знайдете інформативні джерела.
Коли читати? Взагалі-то без витрачання часу у вас не вийде стати експертом, але, якщо графік занадто завантажений, спробуйте подкасти. Їх можна слухати фоном де завгодно: в машині, під час збирання, при приготуванні їжі та ін. Єдиний момент: такий формат підходить не всім, деякі люди не вникають в те, що чують, їм треба читати, вони візуали. Але в будь-якому випадку спробувати варто, раптом подкаст виявиться тим, що потрібно?
Що рекомендує Google?
Щоб краще зрозуміти принцип роботи пошукових систем, вивчіть «Рекомендації Google по оцінці якості».
В Google працюють живі люди, які оцінюють сайти, і в цьому керівництві розглядаються важливі для оцінки фактори. Якщо зовсім спростити, то це відомі всім E-A-T: експертиза, авторитетність, надійність. Детально вивчіть керівництво, щоб оптимізувати сайт відповідно до рекомендацій.
Розбираємося в результатах пошуку
Це ваше безпосереднє «поле бою». Введіть будь-який запит і подивіться, які результати виявилися у видачі, який контент розміщений на сайтах-топах, хто взагалі займає перші місця – відомі бренди, інформаційні ресурси та ін.?
Тепер спробуйте трохи змінити запит і оцінити, як «підлаштовуються» результати.
Google приймає рішення про наміри, що стоять за цими запитами, і виводить контент у форматі, який, на його думку, підходить користувачам. Ваше завдання як фахівця – розуміти наміри людей і оптимізувати контент відповідно до них.
За лаштуванням – технічне SEO
Технічне SEO – це все, що ви робите для полегшення сканування та індексації вашого сайту. Сюди включені зручність користування сайтом з мобільних пристроїв, швидкість завантаження, структуровані дані, JavaScript і все, від чого залежить робота сайту. Ці фактори впливають на те, наскільки високу позицію займає сайт в пошуковій видачі.
У вас може бути приголомшливий контент, але повільне завантаження або велика кількість помилок погіршать продуктивність. Якщо взяти два сайти з однаковим за якістю контентом, але на одному буде хороша технічна оптимізація, а на іншому – погана, то в топі буде перший.
Контент і все, що з ним пов’язано
Якщо технічне SEO – це більше для пошукових систем, то для користувачів важливий контент. Він може зачепити або відштовхнути, збільшити час на сайті або привести до відмов.
Зараз глобальна стратегія створення контенту – це орієнтація на людей, а не на пошукові системи. Звичайно, ключові слова, як і раніше важливі, але більше значення має їх природність і органічність в тексті. Фрази на кшталт «купити двері Київ недорого з доставкою» не приведуть ні до чого хорошого.
Ще один момент – загальна рекламна стратегія і використання декількох маркетингових каналів. Одного SEO вже недостатньо, тому вивчайте РРС, SMM, email-маркетинг хоча б трохи – це допоможе розробляти комплексні стратегії та досягати нових висот. Лінкбілдінг – наше все, якщо з розумом
Створення посилань – одна з перших речей, про яку ви дізнаєтеся при вивченні SEO. А ще це одна з найбільш сумнівних порад.
Чому? Для хорошого лінкбілдінгу важливо робити ставку на якість посилань, а не на їх кількість. Вам потрібно буде шукати «донорів», які заслуговують на довіру, в іншому випадку ви тільки нашкодите сайту.
Чек-листи – це добре, але не завжди
Існує поняття «менталітет контрольного списку». Це коли ви настільки зосереджені на дотриманні конкретних пунктів, що стаєте негнучким і не розумієте, що старі правила вже не працюють.
Алгоритми пошукових систем постійно змінюються. І ви повинні під них підлаштовуватися, а не сліпо слідувати давно застарілій системі. В іншому випадку ваша ефективність падає.
Якщо те, що працювало і приносило результат раніше, більше не працює, подумайте творчо. Що можна змінити, що радять колеги? Не забувайте: SEO – це експерименти, і увігнати їх в суворі рамки не вийде.
Конференції з SEO та маркетингу – те, що потрібно
Тематичні заходи – це цінне джерело нових знань, практичних порад і просто можливість особисто познайомитися зі справжніми професіоналами в SEO. Живе спілкування з експертами іноді значить більше, ніж тони прочитаних книг і переглянутих відео.
Якщо немає можливості відвідати офлайн-захід, реєструйтеся на вебінари і онлайн-конференції, до того ж зараз їх дуже багато.
Ще один момент – ціна. Іноді участь в заході платна, і нерідко вона дорога. Але якщо на конференції зберуться справжні зірки SEO-спільноти, то вкладені кошти повернуться цікавим досвідом, корисними знайомствами і актуальними знаннями. Інвестуйте у власну освіту, і воно обов’язково окупиться.
Особисті контакти – обов’язково
У кожній професії є вузькі спеціалізації, і SEO – не виняток. Хтось чудово розбирається в технічній частині, інший знає секрети лінкбілдінгу, третій відмінно вивчив контент-стратегію. Кожен з них фахівець, але в своїй ніші. Знати абсолютно все нереально. Але завжди можна працювати ефективно, якщо знати, де взяти потрібну інформацію.
Для цього і треба налагоджувати контакти з іншими людьми. Спілкуйтеся з колегами в чатах і соціальних мережах, на будь-яких платформах – діліться своїми знаннями і переймайте чужий досвід, коментуйте матеріали і публікуйте свої, адекватно сприймайте критику і аргументуйте власну. Мережа особистих контактів – це можливість отримати відповіді практично на всі питання.
Курси? Чудова ідея
Якщо ви зовсім новачок, для початку підійдуть безкоштовні – там ви вивчите основи і зрозумієте, чи цікава вам ця професія в принципі. Безкоштовними зазвичай бувають онлайн-курси, так що вам навіть не доведеться витрачати час на дорогу.
Платні курси, як правило, ефективніше – на них дають більше цінної інформації, розповідають про неочевидні фішки і лайфхаки з практики. Якщо вирішили рухатися далі у вивченні SEO, запишіться на навчання. До того ж нерідко кращих студентів працевлаштовують – у вас буде можливість буквально відразу знайти роботу і почати заробляти гроші, відточуючи навички.
А ще вчитися з викладачем завжди ефективніше, ніж самостійно. Ви можете відразу уточнити незрозумілі моменти, попросити перевірити завдання або знайти помилку і розповісти, як її виправити.
Головне – не зупинятися
У вивченні будь-якої професії немає кінцевої точки – завжди є куди рости. Крім того, SEO тісно пов’язане із суміжними галузями, так чому б не поцікавитися розробкою, копірайтінгом, дизайном або контекстною рекламою? Чим більше ви знаєте і вмієте, тим цінніше ви на ринку праці, тим більше можете брати за роботу.
Терпіння і труд – ось запорука успіху в SEO. Помилки неминучі, але важливо робити висновки і вчитися на них. Слідкуйте за новинами, спілкуйтеся з професіоналами, експериментуйте, і вже скоро ви дійсно станете експертом.