FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Як програма з організаційного розвитку допомогла ГО «Жінки в громаді» самоідентифікуватися

«Участь в програмі з організаційного розвитку дала можливість нам зрозуміти хто ми, про що ми й для кого ми», — так про досвід участі у проєкті «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення» розповіла голова ГО «Жінки в громаді» Наталія Біндюк. Він реалізовується «Подільською агенцією регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

ГО «Жінки в громаді» стали однією з 40 ОГС з 7 областей України, які взяли участь у навчальній програмі. Лідерка організації, пані Наталія, поділилася практичними надбаннями, які стали результатом такої участі.

Організація буа створена у 2021 році на Здолбунівщині Рівненської області. Там вони стали першою жіночою громадською організацією. До її складу увійшли керівниці закладів освіти та культури громади, місцеві підприємниці, науковці та посадові особи органів місцевого самоврядування. Разом вони згуртувалися для підвищення ролі та соціального статусу жінки в громаді.

Членкині ГО працюють над організацією культурних та просвітницьких заходів, майстер-класів для жінок, залученням коштів для покращення матеріального стану комунальних установ та закладів в громаді організовують активності, спрямовані на підтримку дітей та молоді. Візитівка ГО «Жінки в громаді», за словами пані Наталії, — проведення дитячого легкоатлетичного марафону «KIDSзабіг» до Дня батька для утвердження сімейних цінностей, залучення сімей до національно-патріотичного виховання.

Окрім реалізованих проєктів, «Жінки в громаді» взяли активну участь в процесі перейменування вулиць в населених пунктах Здолбунівщині іменами відомих українських діячок. З початком повномасштабної війни членкині організації залучають кошти на підтримку військовослужбовців. Зокрема — організували аукціон з продажу картин та благодійний фестиваль меду, а виручені кошти передали дружинам військовослужбовців.

Долучитися до програми з організаційного розвитку команду «Жінки в громаді» мотивувало прагнення розвиватися, активізовувати жіночий рух та надавати жінкам впевненість у власних силах.

«У межах програми ми познайомилися з багатьма організаціями громадянського суспільства, дізнались про організації, які працюють на Рівненщині. Тепер ми спілкуємося, обмінюємося інформацією та ідеями. Це дійсно круто — знайти однодумців», — розповіла пані Наталія.

Разом з коучинею команда «Жінки в громаді» оцінила власні напрацювання, можливості та сформувала перелік послуг, визначила та проаналізувала можливі джерела фінансування, сформувала план залучення фінансів, провела міні ребрендинг власної сторінки, сформувала річний медійний план тощо.

За словами пані Наталії, проведена оцінка організаційної спроможності у межах програми дозволила команді визначити основні потреби та скласти індивідуальний план розвитку організації, намітити першочергові кроки, які необхідні для зміцнення організації.

«Спільно з коучинею ми розробили детальний план нашої роботи на найближчу перспективу, чітко визначили цільову аудиторію та послуги, які можемо надавати для неї. Ми подали низку грантових заявок, працюємо над покращенням структури ГО. Участь в програмі дала можливість нам зрозуміти хто ми, про що ми й для кого ми», — зазначає пані Наталія.

Жінка поділилася, що в програмі вони дізналися, що переживають «типовий» для ОГС переломний момент, пов’язаний з двома роками діяльності:

«Дехто з членкинь не готовий працювати на волонтерських засадах, у декого змінились пріоритети, тому наразі нашим основним завданням є вибудова ефективної моделі управління й структури, залучення ширшого кола жінок до громадських активностей. Ми прагнемо донести жінкам, що вони можуть впливати на суспільні процеси у своєму місті чи селі. Бо ж і країна починається з кожного з нас».

Як підсумок, пані Наталія зазначила, що саме позитивними й реальними справами можна забезпечити сталість та організаційну спроможність громадських організацій.

Матеріал підготовлено в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.