Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Як фейкова мережа просуває прокитайську пропаганду
Згідно з новим дослідженням, розростається мережа з більш ніж 350 фальшивих профілів в соціальних мережах, яка просуває прокитайські наративи і намагається дискредитувати тих, кого вважають противниками уряду Китаю.
Мета полягає в тому, щоб делегітимізувати Захід і підвищити вплив і імідж Китаю за кордоном, говориться в звіті Центру інформаційної стійкості (CIR).
Дослідження, опубліковане BBC, показало, що мережа фальшивих профілів поширювала яскраві карикатури, що зображують, серед іншого, вигнаного китайського магната Го Венгуя, відвертого критика Китаю.
Серед інших суперечливих фігур, зображених в карикатурах, були вчений-викривач Лі-Мен Янь і Стів Беннон, колишній політтехнолог Дональда Трампа.
Кожен з цих людей був звинувачений у поширенні дезінформації, в тому числі неправдивої інформації про Covid-19.
Деякі з облікових записів – поширені через Twitter, Facebook, Instagram і YouTube – використовують підроблені зображення профілю, створені штучним інтелектом, в той час як інші, схоже, були зламані після попередньої публікації на інших мовах.
Немає ніяких конкретних доказів того, що мережа пов’язана з урядом Китаю, але, згідно з CIR, некомерційною групою, яка працює над протидією дезінформації, вона нагадує прокитайські мережі, раніше пригнічені Twitter і Facebook.
Ці мережі посилювали прокитайські наративи, подібні до тих, які просувають китайські державні представники і державні ЗМІ.
Велика частина контенту, розповсюджуваного в мережі, зосереджена на США і, зокрема, викликають розбіжності в питаннях, таких як закони про зброю і расова політика.
В одному з оповідань, що просуваються мережею, йдеться, що в США погано з дотриманням прав людини. У повідомленнях фейкових акаунтів в якості прикладів наводиться вбивство Джорджа Флойда, а також дискримінація азіатів.
Деякі джерела неодноразово заперечують порушення прав людини в регіоні Синьцзян, де, за словами експертів, Китай затримав не менше мільйона мусульман проти їх волі, називаючи ці звинувачення «брехнею, сфабрикованою Сполученими Штатами і Заходом».
«Мета мережі, схоже, полягає в тому, щоб делегітимізувати Захід шляхом посилення прокитайських наративів», – сказав Бенджамін Стрик, автор звіту CIR.
Є сильна схожість між цією мережею і так званою пропагандистської мережею «Дракон спамуфляжа», виявленою компанією Graphika, що займається соціальною аналітикою.
Коментуючи нове дослідження, Іра Хуберт, старший аналітик Graphika, сказала: «Звіт показує, що на американських платформах в перші місяці правління Байдена не було «медового місяця».
«Мережа постійно змішувала антиамериканський контент, наприклад, вітаючи «поразки» США перед їх відходом з Афганістану і зображуючи США поганим союзником, чия допомога Індії була недостатньою протягом деяких з найгірших місяців боротьби з Covid».
Як було виявлено мережу?
CIR зіставив хештеги, схвалені раніше, які були ідентифіковані мережами, виявивши більше облікових записів, які показали ознаки участі в операції впливу.
Контрольні ознаки включали високий рівень активності, що просуває пропагандистські наративи, і неодноразове використання одних і тих же хештегів. Новостворені облікові записи, облікові записи з іменами користувачів, які, здавалося, були згенеровані випадковим чином, і облікові записи з дуже невеликою кількістю підписників також викликали тривогу.
Деякі профілі були створені для публікації оригінального контенту, в той час як інші ділилися, лайкали і коментували ці оригінальні публікації, щоб допомогти їм охопити ширшу аудиторію.
Цей вид діяльності часто називають «астротурфінг», тому що він покликаний створити видимість кампанії на низовому рівні.
У багатьох фальшивих профілях використовувалися фотографії, створені штучним інтелектом – відносно нове явище, яке дозволяє комп’ютерам створювати реалістичні зображення людей, яких не існує. На відміну від вкрадених зображень профілів реальних людей, зображення, згенеровані ШІ, які створюються за допомогою типу фреймворка машинного навчання під назвою StyleGAN, не можуть бути відслідковані за допомогою зворотного пошуку зображень.
Використання підроблених зображень профілю в кампаніях по дезінформації стає все більш поширеним, оскільки користувачі і платформи все більше побоюються підозрілих облікових записів.
CIR використовувала різні методи для виявлення підроблених зображень профілю в мережі. Синтетичні зображення завжди поміщають очі в одне і те ж місце, тому об’єднання їх усіх може допомогти ідентифікувати колекцію підроблених зображень профілю.
Зазвичай випадковий набір зображень профілю відображає набагато більше різноманітності в кадруванні та вирівнюванні очей.
Інші ознаки включають розмиті краї навколо волосся, зуби під дивним кутом і розмиті об’єкти навколо особи.
Багато облікових записів Facebook, які, як вважається, були частиною мережі, мали турецькі імена. Ці облікові записи, можливо, колись належали реальним людям, але пізніше були викрадені або продані, і їм були надані нові зображення профілю.
Зламані облікові записи також поширюють прокитайські наративи мережі на YouTube. Акаунти, які раніше публікувалися англійською або німецькою мовою, а потім не діяли протягом багатьох років, раптово почали публікувати контент китайською мовою від офіційних китайських державних телеканалів.
CIR поділився своїм дослідженням з залученими платформами соціальних мереж.
Facebook видалив облікові записи на своїй платформі, зазначені в дослідженні.
Представник Facebook сказав: «У вересні 2019 роки ми видалили мережу розсилки спаму, в якій публікувалися способи життя і політичні клікбейти, в основному китайською мовою. Ця мережа майже не використовувала нашу платформу, і ми продовжуємо працювати з дослідниками і колегами по галузі, щоб виявляти і блокувати їх спроби повернутися, як акаунти, згадані в цьому звіті».
YouTube також заблокував акаунти в мережі за порушення принципів спільноти YouTube.
Twitter заявив, що тепер він видалив майже всі облікові записи, ідентифіковані CIR, а також ряд інших, які вели подібну поведінку. Він сказав, що його розслідування все ще триває.
«Коли ми ідентифікуємо інформаційні кампанії, які ми можемо достовірно віднести до діяльності, пов’язаної з державою – як всередині країни, так і з-за кордону, – ми розкриваємо їх в нашому публічному архіві».
За останнє десятиліття мільярди доларів були витрачені на фінансування зростання присутності Китаю на міжнародних майданчиках.
Але через те, що Facebook, Twitter і YouTube заблоковані на материку і доступні тільки через VPN, країна з усіх сил намагається домогтися визнання таких платформ життєздатними конкурентами західним гігантам. Щоб показати, що країна «прибула», потрібні були не тільки голоси китайців, але і голоси інших країн.
Виникла «дипломатія воїнів-вовків», коли офіційні особи використовують акаунти в Твітері, щоб підняти прапор риторики комуністичної партії. Китай хоче зобразити себе другом світу, а не репресивною авторитарною державою, як його сприймають західні країни.
Маючи більш ніж один мільярд інтернет-користувачів, Китай, безумовно, має можливість організувати великомасштабні кампанії в соціальних мережах і націлити на те, що він вважає антикитайськими голосами, безліч протилежних думок.
Але оскільки в Китаї рівень володіння англійською мовою обмежений, часто з’являються незграбні контрольні ознаки того, що за такими акаунтами стоїть китайський троль. Багато людей покладаються на програмне забезпечення автоматичного перекладу, щоб перетворити китайські повідомлення на англійські, тобто такі повідомлення пронизані помилками або містять незграбні граматичні структури.
А оскільки багато західних торгових точок недоступні для них в Китаї, користувачі, як правило, дуже мало знають про те, на кого вони повинні націлюватися, тому вони просто поєднують відповіді інших з тієї ж мережі.