FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Харківські кіберполіцейські викрили шахрайку, яка привласнювала гроші з банківських карток іноземців – відвідувачів сайтів знайомств

Харків. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Харківська кіберполіція спільно зі слідчими райуправління поліції №2 та у співпраці з Центром скарг на злочини в інтернеті (Internet Crime Complaint Center) Федерального бюро розслідувань США і Глобальним центром взаємодії в кіберпросторі (Global Cyber Cooperative Center) "спеціалізувалася" на іноземцях, які відвідували сайти знайомств.

"Правоохоронці встановили, що 45-річна жінка розміщувала оголошення на сайтах знайомств і спілкувалася з чоловіками-іноземцями від імені 22-річної дівчини. Під час листування з жертвою зловмисниця висловлювала зацікавленість у довгострокових стосунках і шлюбі, розміщувала привабливі фото молодої дівчини. Надалі спонукала чоловіків переказати гроші на її банківський рахунок під різними приводами", – повідомляє відділ комунікацій ГУ Нацполіції Харківській області.

Поліцейські провели обшук за місцем проживання фігурантки та вилучили мобільні телефони й банківські картки.

Поліція встановлює остаточну кількість постраждалих і суму завданих збитків.

Одним із постраждалих є громадянин США, який переказав фігурантці майже $16 тис.

За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення фігурантці про підозру.