FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Харківська облрада достроково припинила повноваження заступника голови, підозрюваного у хабарі

Харків. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Харківська обласна рада на черговій сесії у четвер достроково припинила повноваження заступника голови облради Андрія Малиша.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за проголосували 100 депутатів, проти – 0, утрималися 5 осіб. Питання було ухвалено без обговорення. Рішення ухвалювали в режимі таємного електронного голосування.

Голова облради Тетяна Єгорова-Луценко подякувала Малишу за роботу на посаді заступника і наголосила, що він залишається депутатом. "Ви залишаєтеся депутатом обласної ради, тому я розраховую на вашу плідну роботу як депутата", – сказала вона.

Як повідомлялося, раніше Малиш звернувся із особистою заявою про дострокове припинення повноважень заступника голови Харківської облради без припинення повноважень депутата.

22 липня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали заступника голови Харківської облради Андрія Малиша та його спільника-адвоката при отриманні 350 тис. грн – останньої частини хабара в 1 млн 50 тис. грн. За цю суму фігуранти обіцяли залишити на посаді директора комунального підприємства. Тоді ж низка місцевих Telegram-каналів повідомила, що затримано і голову облради Артура Товмасяна.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід заступнику голови облради та його спільнику у вигляді тримання під вартою, встановивши застави в сумі 4,75 млн. грн. та 713,7 тис. грн. відповідно.

26 липня Товмасян спростував інформацію про своє затримання, проте підтвердив, що детективи НАБУ проводили обшуки як у приміщеннях облради, так і вдома.

4 серпня детективи НАБУ оголосили Товмасяну підозру за ч.4 ст.368 (отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі посадовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, пов’язана з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Водночас на позачерговому засіданні фракції "Слуга народу" в Харківській облраді було ухвалено рішення про виключення Товмасяна та ініціювання проведення позачергової сесії.

5 серпня Вищий антикорупційний суд обрав Товмасяну запобіжний захід у вигляді застави в сумі 2 млн 996 тис.400 грн.

19 серпня на позачерговій сесії депутати більшістю голосів проголосували за звільнення з посади у зв’язку з достроковим припиненням повноважень Товмасяна та обрали нового голову облради Тетяну Єгорову-Луценко.