FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Січень
2022

Хакери з Північної Кореї вкрали криптовалюту на 400 мільйонів доларів у 2021 році

У звіті йдеться, що північнокорейські хакери вкрали цифрових активів на суму майже 400 мільйонів доларів у ході щонайменше семи атак на криптовалютні платформи минулого року.
Компанія з аналізу блокчейнів Chainalysis заявила, що це був один із найуспішніших років для кіберзлочинців в історії закритої східноазіатської держави.
Атаки в основному були спрямовані на інвестиційні фірми та централізовані біржі.
Північна Корея регулярно заперечує свою причетність до хакерських атак, що приписуються їй.
«З 2020 по 2021 рік кількість атак хакерів, пов’язаних з Північною Кореєю, підскочила з чотирьох до семи, а вартість, витягнута з цих атак, зросла на 40%», – йдеться у звіті Chainalysis.
За словами компанії, хакери використовували низку методів, у тому числі фішингові приманки, експлойти коду та шкідливе ПЗ для виведення коштів з гарячих гаманців організацій, а потім переводили їх на адреси, контрольовані Північною Кореєю.
Криптовалютні гарячі гаманці підключені до Інтернету та криптовалютної мережі і тому вразливі до злому. Вони використовуються для відправлення та отримання криптовалюти і дозволяють користувачам переглядати, скільки у них токенів.
Багато експертів рекомендують переміщати великі суми криптовалюти, які не потрібні день у день, на холодні гаманці, які не підключені до Інтернету в цілому.
Chainalysis заявила, що цілком імовірно, що багато торішніх атак було проведено так званою Lazarus Group, хакерською групою, санкціонованою США, яка, як вважається, контролюється головним розвідувальним управлінням Північної Кореї, Генеральним бюро розвідки.
Раніше Lazarus Group звинувачували в причетності до атак програми-здирника WannaCry, злому міжнародних банків та облікових записів клієнтів, а також кібератакам на Sony Pictures у 2014 році.
«Після того, як Північна Корея отримала контроль над коштами, вони розпочали ретельний процес відмивання, щоб приховати і перевести в готівку їх», — йдеться у звіті про торішні кібератаки.
Група Організації Об’єднаних Націй, яка стежить за санкціями щодо Північної Кореї, звинуватила Пхеньян у використанні вкрадених коштів для підтримки своїх ядерних програм та програм балістичних ракет, щоб уникнути міжнародних санкцій.
Окремо в лютому минулого року США звинуватили трьох північнокорейських програмістів у масових атаках хакерів, спрямованих на крадіжку грошей і криптовалют на суму понад 1,3 мільярда доларів.
За даними Міністерства юстиції, кібератаки торкнулися компаній від банків до голлівудських кіностудій.