FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

29
Червень
2021

Windows 11 – це початок кінця для Skype?

Microsoft офіційно анонсувала Windows 11, свою нову операційну систему, яка замінить поточну версію протягом наступних кількох років.

Серед усіх нових функцій вискочили дві, здавалося б, невеликі, але пов’язані між собою речі.

По-перше, Microsoft Teams, додаток для відеодзвінків, який пережив бум під час пандемії 2020 року, за замовчуванням буде інтегровано в Windows 11. По-друге, Skype не буде вперше за багато років.

Схоже, це наводить на думку, що Teams – нове улюблене дітище, і багато експертів думають, що це початок кінця для того, що колись було королем виклику серед додатків.

«Схоже, Microsoft вбиває Skype», – написав технічний редактор Irish & Sunday Independent Адріан Веклер. «Прощавай, Skype», – додав контент-директор Future Publishing Джеремі Каплан. «RIP Skype», – відразу ж відреагував Том Уоррен з The Verge.

Але реальність така, що Skype вже давно втрачає актуальність.

Microsoft купила Skype 10 років тому за 8,5 млрд доларів. У той час це було найбільше придбання технологічного гіганта, і виникали питання, чи не переплатили за нього.

Але Microsoft купувала додаток, який був завантажений мільярд разів і мав сотні мільйонів користувачів.

«Разом ми створимо майбутнє зв’язку в реальному часі», – прогнозував голова Microsoft Стів Балмер.

Здавалося, це спрацювало – додаток поставлялося в комплекті з кожним новим комп’ютером, а кількість користувачів була великою.

Але до середини десятиліття інтернет-форуми заповнилися повідомленнями: «Чому Skype такий поганий?». Багато людей вказали на низьку продуктивність і сумнівний вибір дизайну.

У той же час мобільні додатки для обміну повідомленнями, такі як WhatsApp або Facebook Messenger, набирали популярність і почали пропонувати відеодзвінки, одну з головних визначних пам’яток Skype.

Перша версія Skype була запущена в 2003 році, і, незважаючи на часті оновлення, вона почала показувати свій вік.

Тим часом Microsoft розробляла свій додаток для бізнес-чату Teams, заснований на більш сучасних технологіях, який було запущено в 2017 році.

«Microsoft вже кілька років виходить за рамки Skype, і Teams є стратегічною технологією передачі голосу і відео для нової ери», – пояснила Анджела Ешенден, аналітик CCS Insight.

Під капотом, за її словами, Teams якийсь час фактично використовували технологію Skype. Він був розроблений, щоб конкурувати з бізнес-додатком Slack як робочий інструмент.

Але потім сталася пандемія.

Zoom, раніше маловідоме бізнес-рішення, відразу стало прозивним. І Microsoft Teams була одним з небагатьох конкурентів, готових з цим впоратися.

«Оскільки в минулому році популярність Teams різко зросла, це дійсно зміцнило статус Skype як успадкованої технології для Microsoft», – сказала пані Ешенден. Це тільки посилилося запуском персональної версії, яка могла прямо конкурувати зі Skype.

Вона додала, що з таким раптовим успіхом «неминуче», що Teams стане стандартом Windows за замовчуванням.

«Видалення Skype як встановленого додатка допомагає зміцнити Teams як пріоритетне рішення з точки зору Microsoft, підкреслюючи, що саме тут її інвестиції будуть просуватися вперед».

У вересні минулого року LinkedIn, що належить Microsoft, оголосила, що додає Відеозустрічі в свою функцію чату з використанням Teams, а не Skype, з Zoom і іншою популярною системою BlueJeans як інших опцій.

У жовтні старший виконавчий директор Microsoft Джим Гейнор сказав CNBC: «Якщо Skype збирався стати більше, то в цьому році для цього був відповідний час».

«Те, що сталося прямо зараз, було ідеальним штормом, ідеальним збігом обставин для будь-якого продукту онлайн-комунікації. Якщо ви не можете значно вирости і зробити свій продукт процвітаючим зараз, забудьте про це, це вже занадто пізно».

Skype дійсно виріс під час пандемії – за повідомленнями, зростання склало 70% до приблизно 40 мільйонів чоловік на день.

Але це все ще не такий великий ріст, як у конкурентів. У той час, коли всьому світу був потрібний додаток для дзвінків, люди вибирали інші варіанти.

«Безумовно є аргумент, що робота з Teams занадто складна для менш технічних користувачів, що не мають відношення до бізнесу», – сказала пані Ешенден.

«Але якби Skype був правильним рішенням для цього, ми б напевно побачили, як його використання за останній рік різко зросло, а ми цього не зробили».

Замість цього команди, ймовірно, будуть розвиватися, щоб спростити роботу для особистих користувачів, особливо на мобільних пристроях, додала вона.

Але Skype не вбивають повністю – він як і раніше буде пропонуватися для завантаження в Microsoft Store для тих, хто хоче, щоб він був в Windows 11.

Поряд з оголошенням про переведення Skype в магазин, Microsoft також оголосила, що деякі інші сильно критиковані додатки були зменшені або видалені.

Його нещасливий віртуальний помічник Cortana більше не буде прикріплений до панелі завдань; Internet Explorer за замовчуванням відключений на користь більш сучасного браузера Edge; а такі інструменти, як OneNote, Paint 3D і додаток для 3D-перегляду Windows, отримують підтримку Skype і стають необов’язковими для завантаження в магазині.