FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Червень
2021

Windows 10 стала сприймати uTorrent в якості вірусу і самовільно його видаляти

Стало відомо, що вбудований в Windows 10 антивірус Microsoft Defender (раніше Захисник Windows) став сприймати торрент-клієнт uTorrent як шкідливе програмне забезпечення. Більш того, антивірус Microsoft самовільно видаляє додаток і перешкоджає його повторній установці. Про це пише видання CNews з посиланням на численні скарги користувачів на форумах Microsoft.
Згідно з наявними даними, Microsoft почала боротьбу з найпопулярнішим в світі торрент-клієнтом в оновленні Windows 10 May 2021 Update (21H1), поступове поширення якого триває. Джерело зазначає, що після установки згаданого оновлення Захисник Windows автоматично видаляє uTorrent і блокує його повторну установку. Цікаво, що з якихось причин антивірусу Microsoft не подобається саме цей торрент-клієнт, тоді як інші аналогічні програми він як і раніше дозволяє безперешкодно встановлювати і використовувати.
Офіційні представники Microsoft поки що утримуються від коментарів з даного питання. Джерело каже про те, що вирішити проблему можна шляхом налаштування розділу «Захист від вірусів і загроз» в додатку «Параметри» операційної системи. Крім того, можна відмовитися від використання Захисника Windows, перейшовши на якийсь аналогічний продукт сторонніх розробників. Також можна відмовитися від установки оновлення 21H1, принаймні до тих пір, поки розробники не усунуть баг з торрент-клієнтом.
Що стосується програми uTorrent, то вона впевнено лідирує на ринку торрент-клієнтів. За даними порталу TorrentsFreak, в березні 2021 року uTorrent був встановлений у 68,6% користувачів, а найближчий його конкурент BitTorrent – у 6,6% користувачів.