FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Квітень
2023

ВРП не відсторонила від здійснення правосуддя суддю Ільєву, підозрювану в незаконному знятті арешту з коштів

Київ. 4 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вища рада правосуддя (ВРП) не підтримала клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) щодо відсторонення від здійснення правосуддя судді Печерського районного суду Києва Тетяни Ільєвої, підозрюваної в незаконному знятті арешту з коштів.

На засіданні ВРП у вівторок за тимчасове відсторонення від здійснення Ільєвою правосуддя (до 30 травня 2023 року) проголосували лише троє із 17 присутніх членів ВРП, 14 проголосували проти.

У резолютивній частині рішення ВРП, яку оголосив голова ВРП Григорій Усик, зазначено: “ВРП вирішила відмовити в задоволенні клопотання заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка про відсторонення судді Печерського районного суду Києва Тетяни Ільєвої від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”.

Трансляція засідання велася на ютюб-каналі ВРП.

Як повідомлялося, САП повідомила про підозру судді Ільєвій в ухваленні незаконного рішення про зняття арешту коштів у межах кримінального провадження.

“30 березня 2023 року за дорученням керівника САП прокурор за участі детективів НАБУ повідомив про підозру у зловживанні владою та внесенні службовою особою до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей судді одного з районних судів м. Києва. Дії судді кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України”, – інформували в САП.

У межах досудового розслідування встановлено, що в листопаді 2020 року суддя ухвалила рішення про зняття арешту з EUR110,7 тис. і $9,3 тис., заарештованих у межах кримінального провадження, обґрунтувавши своє рішення начебто приналежністю цих коштів іншому громадянину, а не обвинуваченому у справі. “Однак з’ясувалося, що жодних правових підстав для ухвалення цього рішення у судді не було, оскільки клопотання, яке вона розглядала, не містило фактичних даних, які підтверджували б приналежність вилучених коштів іншій особі”, – зазначали у повідомленні.

У САП також наголошували, що суддя розглянула це клопотання за відсутності в судовому засіданні заявника, його представника, прокурора, а також поданих ними відповідних клопотань щодо судового розгляду без їхньої участі.

Встановлено також, що суддя не мала законного права розглядати це питання, оскільки провадження було передано на розгляд по суті, а такі клопотання розглядають лише під час досудового слідства. Такі дії судді заподіяли власнику вищезазначених коштів збитків на суму майже 4 млн грн.

САП подала клопотання до Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, а також до Вищого антикорупційного суду – про застосування до неї запобіжного заходу у вигляді застави.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=bBWIQn9F0_U