FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Лютий
2023

ВР ухвалила звернення до парламентів держав-учасниць Кримської платформи з нагоди 9-ї річниці спроби анексії Криму

Київ. 24 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів держав-учасниць першого парламентського саміту Кримської платформи з нагоди 9-ї річниці спроби анексії та тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.

Ухвалення відповідного проєкту постанови №9035 підтримали 330 народних депутатів на пленарному засіданні в п’ятницю, повідомив член фракції “Голос” Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Документ спрямований на консолідацію зусиль міжнародної парламентської спільноти щодо невизнання спроби анексії Криму Російською Федерацією, посилення ефективності санкцій проти РФ, а також захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Верховна Рада закликала парламенти держав-учасниць Кримської платформи підтримати Формулу миру, запропоновану Україною, для припинення російської агресії та відновлення територіальної цілісності України, включно з деокупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

У зверненні міститься заклик ухвалити заяви щодо підтримки зусиль України щодо деокупації Криму, невідворотності притягнення до відповідальності вищого політичного і військового керівництва РФ шляхом створення спеціального трибуналу за злочин агресії проти України і, як наслідок, окупації Криму, а також міжнародного компенсаційного механізму.

Український парламент закликав парламентську спільноту до ухвалення рішення щодо створення груп підтримки міжнародної Кримської платформи, посилення політико-дипломатичного та економічного тиску на РФ у відповідь на порушення норм міжнародного права.

Верховна Рада звернулася до національних урядів по фінансову підтримку реінтеграційних заходів, спрямованих на вирішення економічних, гуманітарних, соціальних, екологічних проблем, спричинених російською окупацією півострова.

Крім того, Верховна Рада закликала парламенти держав-учасниць Кримської платформи здійснювати політичний тиск на уряд РФ і встановити посилений контроль за переміщенням на територію Кримського півострова передових систем озброєння, а також посилити контроль за запобіганням подальшому знищенню культурної спадщини Криму.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/3560