FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Січень
2022

ВР ухвалила закон про вдосконалення прийняття та впровадження авіаційних правил

Київ. 28 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада в другому читанні та загалом ухвалила закон №3683 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України”.

Як повідомляється на сайті парламенту, на пленарному засіданні в четвер за відповідний законопроєкт проголосували 278 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Законом, зокрема, внесено зміни до Повітряного кодексу, згідно з якими авіаційні правила України розробляють відповідно до стандартів та рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації, нормативних актів Міжнародної асоціації повітряного транспорту, Європейської асоціації з безпеки аеронавігації (Євроконтролю), Європейського агентства з безпеки польотів, інших міжнародних авіаційних організацій та з урахуванням законодавства ЄС у галузі цивільної авіації.

Крім того, внесено зміни про те, що авіаційні правила України, розроблені відповідно до нормативних актів Європейського агентства з безпеки польотів, що визначають стандарти та вимоги для сертифікації, нагляду та експлуатації повітряних суден, є нормативно-технічними документами та можуть прийматися мовою оригіналу.

Відповідно до змін, встановлюються однакові і для внутрішніх, і для міжнародних рейсів вимоги до авіаперевізників з обслуговування та перевезення пасажирів, багажу, вантажу та пошти, встановлення критеріїв віднесення до класу обслуговування (економ, бізнес, преміум), виплати компенсації та надання допомоги пасажирам у разі відмови від прийняття на борт або скасування польоту чи затримки вильоту, зниження класу обслуговування пасажирів, повернення плати за ненадану послугу з авіаперевезення, розмір та спосіб виплати компенсації та обслуговування пасажирів, яким відмовлено у прийнятті на борт.

Відповідні зміни також внесено до законів України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”, “Про стандартизацію”, “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.