FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

ВР рекомендують ухвалити за основу законопроєкт, який зобов'язує складати іспити з основ Конституції, історії та держмови для набуття громадянства України

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Парламентський комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт про внесення змін до умов набуття українського громадянства в законах "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 7606).

Як повідомляє сайт Верховної Ради, таке рішення було ухвалено на засіданні комітету.

Законопроєкт передбачає, що умовами прийняття до громадянства України іноземців/людей без громадянства є знання основ Конституції та історії України, а також володіння державною мовою та обов’язкове складання іспитів із цих предметів.

Відповідно до запропонованого нововведення до законодавства, іноземець/особа без громадянства, яка хоче набути українського громадянства, письмово подає заяву про те, що у разі набуття громадянства вона зобов’язується скласти іспити з основ Конституції України, історії країни, на рівень володіння державною мовою та протягом двох років надати документи про складання таких іспитів.

Водночас законопроєкт пропонує запровадити особливі умови набуття громадянства для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, які становлять державний інтерес для України, проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, зокрема нагороджених державною нагородою, або тих, що отримали посвідку на тимчасове проживання. Такі особи будуть зобов’язані протягом двох років із моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції, історії України, на рівень володіння державною мовою.

Законопроєкт передбачає, що невиконання зобов’язань щодо складання іспитів є підставою для втрати громадянства.

Як повідомлялося, законопроєкт ініціював прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Документ було зареєстровано у Верховній Раді 28 липня.