FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

29
Березень
2023

ВР пропонують удосконалити законодавчу процедуру щодо внесення змін до Сімейного кодексу

Київ. 29 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховній Раді пропонують удосконалити законодавчу процедуру щодо внесення змін до Сімейного кодексу України.

Відповідний законопроєкт №9155 “Про внесення змін до ч. 1 ст. 7 Сімейного кодексу щодо вдосконалення законодавчої процедури” зареєстровано у Верховній Раді 28 березня, повідомляє сайт парламенту.

Автор законопроєкту пропонує вносити зміни до Сімейного кодексу України (СК – ІФ-У) виключно законами про внесення змін до СК.

Як наголошується в пояснювальній записці, наразі існує проблема, яка полягає в тому, що часто зміни до законодавства у сфері регулювання сімейних відносин здійснюються шляхом їх внесення до нормативних актів, які присвячені правовому регулюванню інших суспільних відносин, і “губляться в їхніх текстах”.

“Чинна редакція Сімейного кодексу України, на відміну від Кримінального кодексу (ст. 3), Бюджетного кодексу (ст. 4), Податкового кодексу (ст. 2), не містять положення щодо можливості внесення змін до СК винятково законами про внесення змін до Сімейного кодексу, що є цілком нелогічним та потребує відповідного врегулювання”, – наголошується в пояснювальній записці.

Автором законопроєкту є народний депутат Ігор Фріс (фракція “Слуга народу”).