FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

ВР пропонують продовжити мораторій на банкрутство держшахт до 1 січня 2024 р.

Київ. 25 листопада. ЕНЕРГОРЕФОРМА – У Верховній Раді зареєстровано законопроект про продовження терміну дії мораторію на виконавчі провадження, заходи примусового виконання рішень та порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств до 1 січня 2024 року.

Згідно з текстом законопроекту №6347 від 25 листопада 2021 року про внесення змін до ст.1 закону про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств, мораторій пропонується продовжити ще на два роки, оскільки його термін закінчується 1 січня 2022 року.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що скасування мораторію призведе до банкрутства підприємств і подальшої їх ліквідації, оскільки вони перебувають у складному фінансово-економічному становищі.

"Незважаючи на поліпшення низки економічних показників державних вугледобувних підприємств, їхні збитки від випуску товарної вугільної продукції становлять 5,17 млрд грн і порівняно з відповідним періодом 2020 року (дев’ять місяців року – ЕР) зросли на 1,15 млрд грн", – ідеться в документі.

У ньому також, зокрема, зазначається, що на кінець вересня загальна заборгованість держшахт за електроенергію сягнула 14,2 млрд грн, а за оперативними даними січня-жовтня, рівень оплати за спожитий ресурс становить 32,2%. Загалом сплачено 902,8 млн грн при нарахуваннях за цей період 2,8 млрд грн.

Автори законопроекту звертають увагу, що з початку 2021 року і станом на 22 листопада держшахти видобули 5 млн тонн рядового вугілля, що становить 82,3% від встановленого завдання (6,1 млн тонн).

Водночас вони зазначають, що, за розрахунками Міністерства енергетики, незважаючи на збитковість, держшахти мають значний потенціал приросту обсягів видобутку – близько 12 млн тонн. Його можна здійснити завдяки модернізації шахт найближчими роками й таким чином досягти імпортозаміщення на суму $1 млрд, повністю задовольнивши потреби теплової генерації у вугіллі газової групи.

Як повідомлялося, авторами законодавчої ініціативи є голова енергокомітету парламенту Андрій Герус, а також його колеги по комітету – позафракційний депутат Вікторія Гриб, представник фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук, представник групи "Довіра" Максим Єфімов, депутат фракції" Європейська солідарність" Михайло Бондар.