FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Вересень
2022

ВР прийняла за основу законопроєкт про імплементацію регламенту REMIT

Київ. 20 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада 252 голосами "за" прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках.

Також парламентарі 244 голосами "за" підтримали скорочення терміну підготовки законопроєкту до другого читання.

Документ спрямований на імплементування регламенту Євросоюзу №1227/2011 щодо прозорості оптового енергетичного ринку (REMIT).

"Україна як сторона Енергетичного Співтовариства… взяла на себе зобов’язання імплементувати регламент в його адаптованій редакції. Розроблений проєкт закону спрямований на вирішення цієї задачі", – йдеться в пояснювальній записці.

З ухваленням законопроєкту його ініціатори розраховують, зокрема, установити заборону на маніпуляції на оптових енергоринках, а також відповідальність їхніх учасників і службових осіб за маніпуляції, запровадити обмеження на поводження з інсайдерською інформацією та санкції за неправомірне її використання, врегулювати повноваження НКРЕКП щодо співпраці з Секретаріатом Енергоспівтовариства та здійснення моніторингу діяльності на ринках, деталізувати процедурні питання проведення розслідувань зловживань та права регулятора при цьому.