FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

ВР на пленарному засіданні у вівторок розглянула лише половину законопроєктів порядку денного – нардеп

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок розглянула лише половину законопроєктів, запланованих на порядку денному, повідомив нардеп Ярослав Железняк (фракція "Голос").

"ВР пройшла лише половину порядку денного, на 100-якійсь правці в законі №7269 і закінчили засідання. У результаті розглянули сьогодні лише половину законів: 12 із 24", – написав Железняк у Телеграмі.

Він уточнив, що до законопроєкту №7269 про внесення змін до закону "Про правовий режим воєнного стану" щодо функціонування місцевого самоврядування в період дії воєнного стану до другого читання подано 500 поправок.

Як повідомлялося, у першому читанні народні депутати підтримали цей законопроєкт 21 квітня.

Як зазначається у пояснювальній записці, ціль законопроєкту – спростити процедуру ухвалення кадрових рішень щодо посад в органах місцевого самоврядування, керівників суб’єктів комунального сектору економіки в умовах воєнного стану.

Відповідно до законопроєкту, в умовах воєнного стану сільський, селищний, міський голова територіальної громади, на території якої не тривають бойові дії та не ухвалено рішення про створення військової адміністрації, має право ухвалювати низку рішень. Зокрема, керівник виконавчого органу місцевого самоврядування має право призначати осіб на посади в органах місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління відповідного органу місцевого самоврядування.

Законопроєкт також застерігає, що про свої рішення голова територіальної громади має обов’язково інформувати керівника відповідної обласної військової адміністрації.