FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Квітень
2021

Вплив covid-19 на зонішньоекономічну діяльність

Артемчук Валентина
Ерзак Михайло
(Київ, Україна)
ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА ТА УПРАВЛІННЯ
(Зовнішньоекономічна діяльність)
ВПЛИВ COVID-19 НА ЗОНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Враховуючи швидке розповсюдження коронавірусу в світі, і зокрема, в Україні та зважаючи на непередбачуваність виникаючих обставин, всі прогнозовані та заплановані експертами процеси потребують внесення певних корективів з метою адаптації до вимушених умов та прийнятих зі сторони країни заходів.[1]
Covid-19 та карантині обмеження спричинили економічні кризи різних країн по всьому світу. Світові знадобиться багато років, аби оговтатися від пандемії – стверджують в організації з економічного співробітництва та розвитку. [2] Фахівці стверджують, що: попит на деякі послуги скоротився майже на 100%,а падіння обсягів міжнародної торгівлі через пандемію цьогоріч може становити до 18,5%, що боляче вдарить по експортоорієнтованих економіках.
За офіційними даними Державної служби статистики України, у 2020 році Україна скоротила обсяги експорту своїх товарів за кордон на 6,4% або ж на півтора мільярда доларів. на який припав пік економічної кризи та найжорсткіший карантин.
Набагато суттєвіше постраждав імпорт товарів до України — він впав на 14,3% або ж на понад чотири мільярди доларів. Україна експортувала товарів на 23 мільярди доларів, а завезла з-за кордону товарів — на 24 мільярди доларів.
Чи не найбільше скорочення експорту відбулося в металургії. Експорт чорних металів та виробів зі сталі та чавуну — це майже п’ята частина всього українського експорту. Через зупинення інфраструктурних проєктів та замороження будівництва в усьому світі, попит на металопродукцію суттєво скоротився.
Скорочення імпорту пов’язане не лише з карантином та кризою, але й з рекордним падінням цін на нафту. У квітні 2020 на світових біржах нафту чи не вперше в історії продавали за від’ємними цінами, тобто продавці доплачували за те, щоб у них забрали нафту.
Також сутєво постраждав енергетичний імпорт та експорт послуг. Через карантині обмеження українці перестали їздити за кордон, витрачати гроші на відпочинок.[3]

Тому можна підсумувати вище сказане: пандемія вплине на обсяги експорту та імпорту негативно, а це означатиме негативний вплив на економіку, а саме: падіння експорту — це падіння надходження валюти в економіку, а падіння імпорту — це зменшення податкових надходжень до бюджету (це погана новина для уряду, ПДВ з імпорту приносить кожну третю гривню доходів бюджету. Отже, що меншими є обсяги імпорту, то менше грошей до бюджету збирає уряд)[4].
Література:
1. Литвишко Л.О. Адаптація функціонування великого та середнього бізнесу до сучасних умов роботи в період карантину, пов’язаного з пандемією Covid-19 / Л.О. Литвишко, Ю.А. Горбенко// Міжнародна науково-практична конференція «Механізми управління розвитком територій», 20–21 жовтня 2020 року. Зб. наукових праць. Житомир: Поліський національний університет, 2020. – С.134-137
2. Інтернет-ресурс: https://www.bbc.com/ukrainian/features-51994936
3. Інтернет-ресурс: https://hromadske.ua/posts/yak-koronavirus-vplinuv-na-ukrayinsku-torgivlyu-ta-chim-vin-buv-korisnim-dlya-ekonomiki
4. Основи зовнішньоекономічної діяльності : навч. посіб. / Н. Г. Георгіаді, Х. С. Передало, С. В. Князь ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т «Львів. політехніка». − 2009. − 235 с.
Науковий керівник: старший викладач
Артемчук Валентина Олександрівна

 

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *