FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

08
Січень
2022

ВООЗ стверджує, що смертоносний омікрон не можна називати легким

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) застерігає від опису варіанта Омікрона як м’якого, оскільки він убиває людей у ​​всьому світі.

Нещодавні дослідження показують, що Omicron із меншою ймовірністю викликає у людей серйозні захворювання, ніж попередні варіанти Covid.

Але рекордна кількість людей, які заразилися цим захворюванням, поставила системи охорони здоров’я під серйозний тиск, сказав глава ВООЗ д-р Тедрос Адхан Гебрейєсус.

У понеділок у США зареєстровано понад мільйон випадків захворювання Covid за 24 години.

ВООЗ – агентство охорони здоров’я ООН – повідомило, що кількість випадків захворювання у світі збільшилася на 71% за останній тиждень, а в Америці – на 100%. У заяві йдеться, що серед тяжких випадків у всьому світі 90% не було вакциновано.

«Хоча Омікрон справді здається менш важким у порівнянні з Дельтою, особливо у вакцинованих, це не означає, що його слід відносити до категорії легких», – сказав д-р Тедрос на прес-конференції у четвер.

«Як і в попередніх випадках, Omicron приводить людей до госпіталізації та вбиває їх».

«Насправді цунамі настільки велике і швидке, що вражає системи охорони здоров’я по всьому світу».

Омікрон дуже заразний і може вразити людей навіть якщо вони повністю вакциновані. Однак вакцини, як і раніше, мають вирішальне значення, оскільки вони допомагають захистити від тяжкого захворювання, яке може призвести до госпіталізації.

У четвер Великобританія повідомила про 179 756 випадків захворювання та 231 смертельний результат, пов’язаний з Covid. Ряд лікарень оголосили про «критичні» випадки через відсутність персоналу та зростаючу кількість хворих на ковід.

В інших країнах також зростає кількість хворих. Міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран попередив цього тижня, що січень буде важким для лікарень.

Він додав, що пацієнти Omicron займали «звичайні» ліжка у лікарнях, тоді як Delta створювала навантаження на відділення інтенсивної терапії. Франція у четвер повідомила про 261 000 випадків.

Президент Сербії Олександр Вучич заявив, що система охорони здоров’я країни нині перебуває під великим тиском. За даними місцевих ЗМІ, у четвер у країні зареєстровано понад 9000 випадків захворювання.

У своїх останніх коментарях доктор Тедрос повторив свої заклики до ширшого поширення вакцини, щоб допомогти бідним країнам упоратися з вірусом.

Він сказав, що на основі поточного розгортання вакцини 109 країн не виконають поставленої ВООЗ мети – повністю вакцинувати 70% населення світу до липня.

Минулого року глава ВООЗ заявив, що у 2022 році у світі буде достатньо доз вакцини для дорослого населення планети – якщо західні країни не накопичать вакцини для використання у програмах ревакцинації.