FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

ВООЗ повідомила про смерть 14,9 млн людей у світі в 2020-2021 роках через пандемію COVID-19

Брюссель. 5 травня. ІНТЕРФАКС – У період з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року показник так званої надмірної смертності через COVID-19 сягнув близько 14,9 млн осіб, повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

"Ці невтішні дані вказують не лише на наслідки пандемії, а й на необхідність того, щоб усі країни інвестували у стійкіші системи охорони здоров’я, які можуть підтримувати основні медичні послуги в періоди криз", – сказав голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, слова якого наводить у четвер сайт організації.

Значна частина надмірних смертей (84%) припадає на Південно-Східну Азію, Європу та Америку. На країни із середнім рівнем доходу припадає 81% надмірних смертей, 53% – на країни з доходом, нижчим за середній, та 28% – на країни із доходом, вищим за середній.

У період 2020-2021 рр. спостерігався розрив надмірної смертності за віком та статтю. Із загальної кількості померлих 57% були чоловіками, 43% – жінками.

Надмірна смертність розраховується як різниця між кількістю зафіксованих смертей і кількістю смертей, якої можна було б очікувати за відсутності пандемії, на основі даних за попередні роки.

Надмірна смертність включає випадки, пов’язані з COVID-19 безпосередньо або опосередковано. До непрямих належать, зокрема, такі випадки, коли люди не могли отримати медичну допомогу через перевантаженість лікарів та медзакладів унаслідок коронавірусу.