FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

ВООЗ поки не бачить підстав непокоїтися щодо знайденого в ПАР штаму COVID-19, збирає про нього інформацію

Париж. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я збирають інформацію про штам коронавірусу COVID-19, який почав поширюватися в Південно-Африканській Республіці та деяких інших країнах, заявила технічний керівник ВООЗ з проблеми COVID-19 Марія Ван Керкхове.

"Наразі ми не маємо причин для тривоги, проте ми ще маємо визначити, що все це означає", – наводить її слова агентство ЕФЕ.

За словами Ван Керкхове, "кілька днів піде на те, щоб визначити, який вплив може мати штам, а також – наскільки ефективні проти нього вакцини".

"За цим штамом потрібно буде стежити, він – причина для занепокоєння", – додала вона.

Фахівець пояснила, що наразі "ми мало що знаємо про цей штам". "Знаємо, що він багато мутує. Побоюємося, що це може вплинути на те, як поводиться вірус", – сказала вона, додавши, що незабаром експерти ВООЗ проведуть збори, щоб обговорити цей варіант коронавірусу.

Раніше в четвер повідомлялося, що науковці вивчають новий штам коронавірусу B.1.1.529 після виявлення випадків зараження ним у Південній Африці та стежать за епідемічною обстановкою в регіоні.

За інформацією ЗМІ, новий варіант коронавірусу також виявили у Ботсвані та Гонконгу.

У Національному інституті інфекційних захворювань (NICD), у свою чергу, заявили, що в Південній Африці вже зареєстрували 22 випадки зараження новим штамом коронавірусу.

Новий варіант має велику кількість мутацій – 32. За словами вірусологів, велика кількість мутацій вірусу – "це серйозна проблема".

Минулої середи ВООЗ класифікувала варіант B.1.1.529 як "під наглядом". Це означає, що цей варіант має генетичні зміни, які впливають на базові характеристики вірусу.