FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Червень
2021

Воду на Місяці будуть добувати харвестери з ракетними двигунами

Через два місяці NASA оголосить переможця конкурсу проекту з видобутку водяного льоду на Місяці. Найбільш імовірним кандидатом на перемогу вважається група компаній, яка запропонувала добувати лід за допомогою мобільної установки з ракетним двигуном. Факел двигуна буде підривати поверхню, а система видобутку стане вловлювати випаровування і частини грунту з водяним льодом. Перевірка концепції в земних умовах показала, що це працює.

Проект бурильної установки для видобутку водяного льоду на Місяці за допомогою факела ракетного двигуна представили компанії Masten, Honeybee Robotics і MOXIE. У минулому вони не раз виконували роботу для NASA, допомагаючи планувати місії і проектуючи вузли та системи. Іншими словами, у них є досвід і зв’язки, що зазвичай супроводжує перемогу в подібних конкурсах.

Проект ROCKET M (Resource Ore Concentrator using Kinetic Energy Targeted Mining) являє собою мобільну установку з ракетним двигуном потужністю 444,8 Н. Перед роботою на грунт опускається герметичний купол, всередині якого відбуваються короткочасні спалахи факела. Подібна система може пробити грунт на глибину до 2 метрів, глибше яких, як вважається, водяного льоду в достатній для видобутку кількості немає.

Спалахи факела будуть випаровувати воду і здіймати частки породи, включаючи водяний лід. Все це буде відсмоктувати і фільтруватися цілою системою фільтрів, щоб очистити лід і воду від домішок. Відфільтрований сухий місячний грунт, до речі, в майбутньому можна буде використовувати для будівельних потреб на Місяці, але для цього доведеться будувати зовсім іншу установку.

Запропоноване рішення ROCKET M за рік обіцяє добути на Місяці до 500 тон водяного льоду. Робочий ресурс установки заявлений як 5 років, протягом яких система сама буде себе заправляти, розкладаючи воду за допомогою електролізу на кисень і водень. Добувати водяний лід має сенс в районі Південного полюса Місяця, де його поклади визначені як перспективні. Якщо все вийде, це стане міцною основою для колонізації супутника нашої планети, адже з Землі все не привезеш.