Недавні записи
- В інституті ім. Філатова провели першу у світі операцію з видалення внутрішньоочної гемангіоми у дитини 10.09.2024
- Experts Club представив рейтинг країн з найбільшою ймовірністю дефолту 03.09.2024
- Хорватія прийме на оздоровлення дітей із України 29.08.2024
- Використання сендвіч-панелей українського виробництва в першому півріччі 2024 року зросло на 15% 29.08.2024
- 12 вересня 2024 року у Києві відбудеться конференція Europe-Poland-Ukraine: Cooperate Together 28.08.2024
Влада України оцінює збитки від втрати Криму більш ніж у $100 млрд
Потенційні збитки, яких зазнала Україна від втрати Криму, перевищують 100 млрд доларів. Про це на міжнародному саміті «Кримська платформа» заявив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль
“Україна зазнала колосальних економічних втрат від окупації Криму. Загальний потенційний збиток на сьогодні оцінюється експертами в розмірі понад $100 млрд “, – сказав Шмигаль.
За його словами, в даному випадку мова йде про втрачені природні ресурси, різні активи держави, в тому числі промислові підприємства, і «негативні наслідки для людей, які страждають від політики країни-агресора».
«Кримська платформа» відкрилася в Києві 23 серпня. Мета саміту – «координація міжнародних зусиль для повернення Криму до складу України». У заході беруть участь представники понад 40 держав і міжнародних організацій. 13 країн представлені главами держав і урядів, ще 17 – міністрами закордонних справ або їх заступниками.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав форум шабашем, на якому «Захід буде продовжувати пестувати неонацистські, расистські настрої сучасної української влади». Офіційний представник відомства Марія Захарова говорила, що участь держав в ініціативах Києва, включаючи «Кримську платформу», будуть розцінюватися Росією як «пряме посягання на свою територіальну цілісність».
Президент України Володимир Зеленський оголосив про підготовку прийняття міжнародної декларації щодо Криму за підсумками проведення «Кримської платформи». На його думку, цей документ повинен змусити Росію сісти за стіл переговорів. Також Зеленський розповів про створення офісу «Кримської платформи», який стежитиме за правами людини на півострові, екологічною та економічною ситуацією і збиратиме інформацію про військову активність.
Крим увійшов до складу Росії після проведеного в березні 2014 року референдуму, на якому більшість жителів регіону підтримали таке рішення. Київ і західні країни не визнають його результати, заявляючи, що це була анексія півострова.